Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idén érettségiztem de csak...

Hamlet kérdése:

Ha idén érettségiztem de csak fizetősre kerülök be jogra, van olyan lehetőség, hogy az első évet kifizetjük, ősszel teszek egy szintemelőt irodalomból és következő évben újrajelentkezek? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs. Ha bekerülsz fizetősre, akkor az ott felmutatott eredményeiddel átkerülhetsz államisra. Elég könnyű kivitelezni, eleinte minden szakon rengeteg lehulló ember van, azokat kell beelőznöd, ami nem nehéz ha nem vagy köztük.
2014. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem értek egyet az előzővel! Én első éves vagyok ELTE jogon államin és iszonyat nehéz a többieknek olyan eredményt produkálni, hogy átvegyék őket(szinte lehetetlen, mert nem a kihulló többiekhez mérik, hanem megszabnak egy átlagot, ami valószínűleg teljesíthetetlen). Ellenben a barátnőm aki csak pár ponttal csúszott le, pályázott és egyes nagyobb ügyvédi irodák fizetik pár ember tandíját.

A másik variáció (ugyan ez a barátnőm) közben szerzett egy OKJ-s papírt és újra beadta ugyanide a jelentkezését és úgy felvehetik államira, és mivel meg vannak nyilván a tárgyai, így 2. évtől fogja folytatni.

2014. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ,mit értesz az alatt,hogy pályázott? Arra ott az egyetemen van lehetőség? 458 pontom lett,érdekelne ez a lehetőség!
2014. júl. 8. 16:34
 4/4 anonim válasza:
Igen aki közel járt ahhoz, hogy bejusson nálunk ilyen Lippai ösztöndíjat kapott azt hiszem amire még szeptemberben tudott pályázni szerintem.
2014. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!