Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni?...

Hova menjek továbbtanulni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

7. Osztályos vagyok. Még pontosan nem tudom, hogy hol fogok továbbtanulni, de van két ötletem. Mindenképpen olyan emberek írjanak, akik járnak/jártak ezekbe az iskolákba: Budai Szakközépiskola, Gundel Károly Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképző Iskola

Az év végi osztályzataim:

Nyelvtan: 3

Irodalom: 4

Angol: 3

Matek: 2

Földrajz: 3

Biológia: 2

Kémia: 3

Ének: 4

Fizika: 2

Tesi: 4

Technika: 5

Történelem: 5

Rajz: 4

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek felvesznek ezekkel az osztályzatokkal legalább az egyik szakközépiskolába? Valamint mi a véleményetek ezekről az iskolákról, jó az oktatás, a közösség milyen, milyenek a tanárok?



2014. jún. 7. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
gyere a Gundelbe, én szeptemberben kezdek ott
2014. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)

A nyáron esetleg már elkezdhetnéd megírni az előző évi felvételiket, úgy talán reálisabb választ tudnánk adni arra, hogy hova van esélyed. Hetedikben rengeteget rontottam az előző évi jegyeimhez képest. Két hármasom is volt, és talán három négyesem, a többi természetesen ötös. Aztán elkezdtem iskolákat nézegetni, és beleszerettem a Gundelbe. Elhatároztam, hogy mindent megteszek azért, hogy bejussak. Tudtam, hogy nem kell kitűnőnek lennem hozzá, de mindent meg akartam tenni érte. Sok szenvedéssel, de meglett a félévi kitűnő, és olyan büszke voltam magamra, hogy csak na. A felvételim 72 pontos lett, arra is rengeteget gyakoroltam. Elsők között jutottam be a Gundelbe idegenforgalmi szakra. :) A nyolcadikat nagyon meg kell húznod, nem tudhatod, hogy az adott évben hányan, milyen pontokkal jelentkeznek oda!

A Gundel remek iskola. Követelnek, és ugyan szigorúak, de szuper szakmai alapozást kapsz. Mellesleg kedvesek, és aranyosak is.

Szurkolok, hogy megtaláld álmaid suliját, és bekerülj!:)

2014. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Gundel nagyon jó iskola, remek szakmai alapozást kapsz. De ilyen jegyekkel szakközépbe nem tudsz bekerülni. Egy jeggyel nagyjából mindenből jobb voltam, a felvételim 70 pontos lett, és utolsóként jutottam be. De még összekaphatod magad, a 8. félévi is kell majd. A nyáron is lehet tanulni!
2014. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!