Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mezőgazdasági technikus...

Megéri mezőgazdasági technikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
7-edik osztályos vagyok nagyon szeretem a mezőgazdaság és értek is hozzá, a munka nem áll távol tőlem és tudom hogy a mezőgazdaság egy nagyon nehéz szakma és nem is olcsó! Mindenképpen mezőgazdasággal szeretnék foglalkozni de ehhez kéne egy jó kis szakma ami elég jól is fizet én a mezőgazdasági technikumot találom a legjobbnak egy nap szeretnék saját gazdaságot ahol csak növénytermesztéssel szeretnék foglalkozni a kérdésem lényege az lenne hogy jól e fizet ez a szakma,és hogy könnyen el e lehet vele helyezkedni és hogy pontosan mivel is foglakozik? de gondolom nem,egy rossz állás!

2014. jún. 10. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dijjazom,hogy a férjezett neved használod és még csak 7. osztályos vagy.


Jó döntés a mezőgazdasági technikus én is arra a szakmára jelentkeztem bár végül mást választottam mert számomra nehéz munkának tűnt de amúgy a képzés nagyon jó jól el lehet helyezkedni bármelyik mezőgazdasági cégnél talán ez a legnyitottabb szakma mert ügye bárhol a világon el lehet ilyen végzettséggel helyezkedni. Személy szerint csak ajánlani tudom..

2014. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ellentmondásokkal van tele a kérdésed.

Értesz a mezőgazdasághoz, de nem tudod mivel foglalkozik a szakma?


A mezőgazdasági technikus kb. arra jó, hogy bérmunkába elmenj traktorozni, esetleg egy gazdaságban beosztottként dolgozz. A gazdaság vezetéséhez szerintem nem adja meg a kellő szakmai felkészültséget.

Az hogy jól fizet-e, pontosabban jól tudsz-e vele keresni, attól függ hogy milyen a munkához való hozzáállásod, milyen növényt termesztesz, milyen technikával és módon, illetve természetesen hogy mennyit terem. Ez persze arra vonatkozik ha saját gazdaságod van, nem pedig ha beosztott vagy. Beosztottként minimálbér közeli a fizetés.

Egy gazdaság beindítása nem egy, kettő, sőt nem is tíz millió forint, hanem inkább száz!

Ha komolyan a mezőgazdasággal szeretnél foglalkozni, válaszd ki azt a területet ami leginkább érdekel (növénytermesztés, növényvédelem, állattenyésztés, stb..) akkor az adott területnek megfelelő agrármérnöki képzést végezd el.


Üdv: egy agrármérnök hallgató

2014. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értek is hozzá de azt pontosan nem tudtam hogy egy mezőgazdasági technikus mivel foglakozik irányítás, munkavezetés stb... én is már elgondolkodtam azon hogy inkább agrármérnöknek kéne tanulnom. Pont az lett volna erre az oldalra a következő kérdésem de ha már egy ilyen szakemberrel van dolgom akkor inkább itt tenném fel: ahhoz hogy agrármérnök lehessek milyen iskolákat kell járnom általános iskola,gimnázium,aztán hogyan tovább? és hogy mennyire nehéz? gondolóm ez függ attól hogy mennyire van hozzá alaphozzáértésem.
2014. jún. 10. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen iskolát végzel előtte, ha sikerül valami mezőgazdasági középiskolát elvégezned, az talán előny, de egy gimnáziumból felvettként is elvégezhető. Sok és erős a kémia, illetve a biológia, ezekben jónak kell lenned, és ha szorgalmas vagy, sikerülni fog!
2014. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Puszedly87 válasza:
6!!! Éve végeztem mezőgazdasági technikusként és nem tudok elhelyezkedni benne ,még TSZbe sem vesznek fel..... ez a szakma annak jó akinek családban van mgi foglalkozása és viszi tovább!
2015. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Csatlakozom! 2009-ben végeztem és azóta sodródok az árral. Dolgoztam 2 évet egy szemétláda, lepra gazdaságban Borsodszirákon a növénytermesztésben traktorosként éhbérért. Gazdaságba valószínűleg soha nem fognak magasabb pozícióba felvenni, hacsak nincs több tíz év tapasztalatod. Utána meg egy vegyi gyárban kertészként traktoroztam, fűvágás stb... Ott emberibb volt a munka, de a pénz ugyan olyan hitvány. Ott inkább a vezetőséggel volt a baj. F*ngjuk sincs a munkához (valami többdiplomás semmirekellő és egy szobafestő). Ha már meg van a szakmád, inkább válassz valami hasonló gondnoki munkát vagy barkácsáruházban kertészeti osztályt. Sajna egy zsákutca ez a szakma!
2019. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!