Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik végzettséggel lehet...

Melyik végzettséggel lehet jobban elhelyezkedni, és ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Járműmérnök és mérnök informatikus között vacilálok, vagy esetleg még programtervező informatikus. Tanulni vagy a Széchenyi Egyetemen Győrben, vagy Pesten, vagy még szóba jöhet Csehország és Szlovákia is.

2014. jún. 14. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Azt ajánlom, amelyik jobban vonz. Elhelyezkedni az tud, aki ért ahhoz, amit csinál, nem az akinek csak papírja van róla. A hozzáértéshez meg kell elhivatottság is.
2014. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Elhelyezkedni az tud, aki ért ahhoz, amit csinál"


A nap baromsága!


Én értek az általam végzett szakmához, mégse tudok benne elhelyezkedni, mert NINCS ÁLLÁSLEHETŐSÉG BENNE!

2014. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy értesz hozzá, de a logikai készséged nem teljes. Az írtam (a szórendet megváltoztatva, hogy világosabb legyen), hogy "az tud elhelyezkedni, aki ért hozzá". Nem azt írtam, hogy "aki ért hozzá, az el tud helyezkedni". Ez persze talán túlzóan általánosító kiejlentés, de az ellenvetésed nem erre utal.


A formális logika eszközeivel kiderül, hogy félreértetted az implikáció használatát (már ha egyáltalán ez a gond, és nem bikondícionális értettél helyette):


É: ért hozzá

H: el tud helyezkedni


∀x(Hx → Éx) ("Aki el tud helyezkedni, az ért hozzá.")

Ez logikailag ekvivalens ezzel:

~∃x(Hx & ~Éx) ("Nincs olyan, aki el tud helyezkedni, és nem ért hozzá). Ha Venn-diagramon tudnék ide rajzolni, akkor nyilvánvalóvá válna, hogy az előbbi negatív egzisztáncia állítás szűkíti csak le a lehetséges tartomány. Vagyis az univerzális állítás ("Aki el tud helyezkedni, az ért hozzá") nem zárja ki azt az állítást, hogy ∃x(~Hx & Éx) ("Van olyan, aki nem tud elhelyezkedni, és ért hozzá").


szemben


∀x(Éx → Hx) ("Aki ért hozzá, az el tud helyezkedni.")

Ez logikailag ekvivalens azzal, hogy

~∃x(Éx & ~Hx) ("Nincs olyan, aki ért hozzá, és nem tud elhelyezkedni). Ez persze már ellentmond annak, hogy "Van olyan, aki ért hozzá, és nem tud elhelyezkedni. De éppen ezért nem is állítottam ezt.


Az extenzionális logika keretein belül talán leegyszerűsödnek ezek az "igazságok", de a lényegre így is rá lehetett mutatni (miszerint talán mégsem a nap baromsága, amit írtam).

2014. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Na így lehet tudományosan beszélni a semmiről..:D
2014. jún. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!