Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 454 pont mennyire számít...

A 454 pont mennyire számít soknak vagy átlagosnak gimnázium végén?

Figyelt kérdés
A fiam ennyit szerzett egy erős gimnáziumban. Én nyomdász vagyok, idős is, nem látom át a mai felvételi rendszert.
2014. jún. 19. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
500 pontos felvételi rendszerünk van, ahhoz képest ez nagyon jó.
2014. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így relatív. Önmagában véve sok, de vannak szakok, ahová még ez is kevés. Mindenesetre gratuláció neki!
2014. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

grat neki! a legmagasabb ponthatár a 465.

ez nagyon jó. De persze sok helyre pl: kötelező az emelt is különböző tárgyakból. Az orvosi pl: 2 emelt kell. (biosz + kémia v. fizika) a ponthatár hiába 410-435 ott, a 454 sem elég ha nincs benne a kötelező (emelt) tárgy.

2014. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő ELTE matek karra menne, ahol 336. Ezt nem is értem egyébként, hogy emelt matekot írt majdnem maximális ponttal, fizika is majdnem maximális lett, és elég kevesen értek el ebből a két tárgyból nagy pontot, akkor az egyetem matek szakán miért ilyen alacsony a ponthatár?
2014. jún. 19. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok neki, csakhogy össze tudd vetni, nekem 412 pontom lett, és már ezért sem bánkódom annyira :DD. A ponthatár pedig pontosan azért olyan alacsony, mert magas a követelmény. Az emelt matek keveseknek lesz nagyon jó, tehát az összes jelentkezőből kevésnek vannak nagyon magas pontjai. Remélem, így érthető. Az a 336 pont az utolsó felvett ember pontszáma.
2014. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon szép eredmény, büszke lehet a fiára!
2014. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez így elég relatív. ha az adott szakra bekerül, akkor jó, ha nem akkor nem. nézhetjük hogy 465 pont a legmagasabb, de ha az a szak az orvosi, akkor nem sokra megy a matek emelttel. szval nem lehet az egész rendszert egy kalap alá venni.
2014. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 2 év múlva fogok érettségizni. 400 ponttal már elégedett lennék!
2014. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok a fiához:) és soknak számít. Remélem, hogy nekem is kb ennyi lesz ...bár 460 kellene..
2014. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!