Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfó vagy Pázmány...

BME mérnökinfó vagy Pázmány Molekuláris bionika mérnök?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mindkét szak érdekel, a bionika kicsit jobban de vajon megéri, hogy ezt válasszam BME helyett? Akik ezekre a szakokra járnak tudnának mesélni kicsit? Milyen lehetőségeim lesznek bionikával Magyarországon? 19/F

2014. jún. 20. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább a BME mérnökinfó
2014. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőhöz megvan a pontod?
2014. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik képzés jobb számodra az nagyban függ mi érdekel jobban. Ha tisztán a szoftverfejlesztés vagy távközlés vagy robotika érdekel akkor Mérnök Infó, ha érdekel a biosz is akkor bionika. A BME-n csak mesterképzés keretében van lehetőséged bioszt tanulni (Egészségügyi Mérnök MSc) ezzel szmben a Pázmányon már első félévtől tanulsz bioszt ami nagy előny (ráadásul SOTÉS professzorokkal)


A bionika nagy előnye hogy minden mérnökségbe ad betekintést (és rájösz melyik irány érdekel jobban) és mesterképzés során tudsz szakosodni ami jobban érdekel. A most végzett bionikások közül páran mérnök infó MSc-n folytatták tovább, mert jobban érdekelte őket a szoftverfejlesztés. A többiek a két ráépülő mesterképzésen folytatták, persze vannak akik külföldi egyetemeken folytatják (és jó a viszhang. Ott már sok-sok bionikás cég van :D )


A pázmány bionika bsc-n is rajtad áll, ha választható tatnárgyakkal inkább a mérnöki/infós vonalat erősíted és így bioszból például tényleg csak anyit tanulsz hogy ami feltétlenül szükséges hogy megérsd mit is programozol egy orvosi gépen (eléggé intenzíven fejlődő irány pl.: test szenzorok).


//persze fordítva, elmehetsz bioszos irányba is - a biotechnológia is nagyon jó :)

2014. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen mindkettőhöz megvan a pontom, nos az érdeklődési köröm mindkettőnek megfelel, bár a szoftver talán picivel távolabb áll tőlem, inkább a hardver, a hálózatok és a labori környezet érdekel jobban, a biosz érdekel de viszonylag gyengébb tudásom van mivel nem bioszos pályára indultam (és az osztály sem volt olyan orientációjú, így a képzés sem) de érdekel és könnyen is tanulom és úgy hallottam a bioszt meg a kémiát eléggé alapszintről kezdik.
2014. jún. 22. 00:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább BME mérnökinfó. Ezeknek a vegyes szakoknak az a veszélye, hogy túl sok mindenbe belekapnak, de mindenbe csak alapszinten.
2014. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem pont annyira, hogy később gond nélkül lehessen ezekkel foglalkozni. Nem akarom fényezni, de számomra egy mérnökinfó nagy eltávolodás lett volna a biosz-kémia vonaltól. Így legalább van valami látképem mindenről. Ez óriási előny lehet. Egy olyan prof előadásán ültem előző félévben, aki hasonlóan minden területen és az iparban is jelen van. Rengeteg ötletem támadt közben, és kb az előadását nem értettem volna, ha nincs mindenben meg az alap. Jót tud tenni a sokféle szemszög. Persze aki biztos állást akar hamar annak nem biztos, hogy ideális. Aki viszont szeretné bejárni a nehezebb, de kihívásokkal teli utat, és inkább kreatív fejlesztő-kutató munkát szeretne végezni, akár saját céggel, ez annak való. A többiek leperegnek, kiesnek, vagy átmennek máshová.


Gyakorlatilag meg úgyis a szakdolgozat téma, gyakorlati hely, TDK, első munkahely tanulási fázis számít.. mert az egyetemen csak tanulni tanulsz megy.


BME végzett mérnökinfós barátom mondta a diploma után MsC-re készülve, hogy ő igazából nem tud programozni. Minden amit tanul az ember a szakmából, azt a szakmában fogja megtanulni. Amint kikerül az ember, rájön, hogy a tárgyak nagyrésze csak ízelítő volt, specialista csak később válik az emberből.

2014. aug. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"BME végzett mérnökinfós barátom mondta a diploma után MsC-re készülve, hogy ő igazából nem tud programozni."


Ez mondjuk rögtön első félévben kiderült, az az ő baja, hogy eddig húzta.

2014. dec. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utóbbihoz amúgy, a srác elvégezte az MSc-t azóta.


Végül felvették egy céghez, ami olyan szoftveres résszel foglalkozik amiből semmit sem tudott. Felvették, ott megtanulta, kapja a zs-t jól keres.


Másik cimbim ő el se végzett semmilyen egyetemet, csak GDF felsőfokú szakképzést, szoftvertesztelőként kezdte, mára már baromi jól keres. Közben megtanult kódolni tényleg.


Bátyám meg el sem végezte az egyetemet, átment infótanárra, ott lediplomázott... végigjárta a munkahelyi létrákat és most nettó 700-at keres.


Szóval ahhoz, hogy programozzon valaki szerintem semmi szükség a BME-re. de ha más is érdekel persze akkor igen.


Szerintem a MI a Pázmányon is elég jó, kb mindenkinek lesz melója jó fizetéssel. Bionikával, mivel még most végeztek nemrég az első MSC-sek, annyit tudok mondani, hogy szinte mindenki PhD-s doktoris iskolába maradt itt, vagy más egyetemeken. Sokakat felvettek neves külföldi sulikba is, UCL, Royal, Leuven stb... Van double degree PhD is, ami elég jó.

Szerintem ezzel kutató lehetsz, vagy programozó, ha tényleg foglalkozol a dologgal. Mi most csinálunk majd egy hw sw startupot emellé. Reméljük befut :P Aztán a kutatást meg nem a pénzért csinálja az ember, akár külföldön, akár itthon, de én biztos nem akarok ülni egy irodában és csak száraz szoftveres dolgokat csinálni. Ennél sokkal motiválóbb a laboros kutatás, és itt minden összejön a végén hardver, szoftver, bioinfó, neurobiosz, akár klinikum is. Külföldön quantum elektrodinamikai kísérletek, ehhez is van kapcsolat. Molekuláris technológiák, orvosi eszközök stb. Szerintem rengeteg téma van, amire rá lehet állni, önlab, szakdoga, majd mester szakdoga, vagy TDK alatt. Van sok szép dolog, ami kicsit jobbá teheti ezt a világot :)

Ez az ami számít, ja és hogy kiket ismersz személyesen :D

2014. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...de amúgy ha jó fizetést akarsz, és biztos állást, akkor BME a fix.


Ez inkább ilyen elvetemültebb embereknek való, akik megszállottan tudnak ezzel foglalkozni... és itthon nem lesz könnyű dolga az embernek vele. Egy PhD fizetés 90 rugó kb, vagy startup világ is kiszámíthatatlan.


Ja és utolsó gondolat, tök mindegy milyen irányban tanult az ember gimiben, a gimi kb nulla semmi. Úgy is mindent itt tanul meg az ember, főleg magától, ami majd érdekelni fogja.

2014. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!