Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatika vagy OE...

BME mérnökinformatika vagy OE mérnökinformatika?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, pro kontra kéne hallgatói élet, elhelyezkedés, kollégium, "nehézség" szempontjából, (a pontom bőven elég mindkettőhöz).

2014. jún. 21. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

BME infót végzek így az OE-ről csak a hallottak alapján tudok véleményt nyilvánítani.


Hallgatói élet:

- BME: egész jónak mondható, sok kör van amiben fejlődhetsz, többségében a Schönherz-ben (pl. fotós, audio, zöldek, formula csapat, pizzásch, póker, disznóvágás kör stb.), rendezvények, táncklubb, ingyenes tanfolyamok stb.

- OE: nincs adat, állítólag egész jó


Elhelyezkedés:

- BME: Tétény úti koli a Campona mellett, Schönherz az egyetem seggében

- OE: nincs adat


Kollégium:

- BME-n: Schönherz koli, vagy Tétényi koli. Mintkettőben laktam. Előbbiben van a körök többsége, utóbbiban pedig ELTE-s lányok, ami azért nem utolsó szempont a villanykaron, ahol 90-93%-ban srácok vannak.. Tétény kicsit lepukkant és messzebb is van, de talán kicsit jobb a társasági élet mostanság, régebben pont fordítva volt..

- OE: Egyszer voltam egy OE-s koliban, nem tudom a nevét, lepukkantságában és távolságban tükrözte a tétényi úti kolit, többet nem tudok róla.


Nehézség:

- BME-t mondanám nehezebbnek, sok a matek, emellett sokszor elméletibb is a tananyag, a gyakorlati specializáció csak későbbi években kezdődik a választott szakiránytól függően. Nagyobb a presztízse külföldön, belföldön az OE lassan be fogja érni, ha még nem érte be..

- OE-n gyakorlatibb dolgokkal kezdtek, inkább főiskola jellege van még mint egyetemi, de ez nem is baj. Egy példa: míg mi Operációs rendszerek tárgyból ütemezéseket, memória foglalások algoritmusait stb. tanultuk, addig az OE-n ez nem nagyon jött elő és helyette Apache konfigurálás, Linux telepítés stb. volt a téma.. Ez a kettő persze nekünk is előjött, de az előbbi csak szakirányon, utóbbi pedig mérés laboron, így az akit nem érdekelt a webszerverek konfigurálása és mondjuk kriptográfiába akart jobban belemélyedni, azoknak nyilván jobb volt.

Engem pont ez érdekelt anno, de azóta rátjöttem, hogy ez elég kis része az informatikának és sikerült is megunnom, azóta mást is csinálok (mesterséges intelligencia, kognitív informatika stb.) így a közös elméleti alapozásnak köszönhetően nem volt nagy nehézség váltani. (nem tudom, hogy OE-n milyen látásmódot adnak át, de az informatika nem csak programozás/üzemeltetés)

- Így ha nem akarsz azzal szopni ami nem érdekel, sztem válaszd az OE-t (mostanában az egyetemük úgy is több állami támogatást kap), viszont cserébe tényleg csak az informatika magját (programozás, programtervezés, lényeges matekos részek, üzemeltetés, konfigurálás) kapod, viszont ha úgy érzed, bevállalod a szopást a sok maszlag beseggelésével azért, hogy nagyobb rálátásod legyen és könnyebben válthass ha ráunsz valamire, akkor a BME sztem jobb választás lehet, de ekkor a gyakorlati részt többnyire magadnak kell majd elsajátítani ami a rendszeres beseggeléseket követően nem is lesz olyan nehéz..

Fizetés tekintetében kb. ugyanott van mindkettő..

2014. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. 3 barátom is az OE mérnökinfót jelölte, szerintem velük tartok, de azért még párszor átgondolom.
2014. jún. 23. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jobb képességűnek érzed magad, szerintem válaszd a BME-t. Van pár ismerősöm aki nem bírta, de a tárgyak amiket elvégeztek a BME-n, csont nélkül el lettek ismerve az OE-n, miután átmentek..

Fordítva már nem biztos hogy működne..

2014. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!