Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács tanfolyammal milyen...

Szakács tanfolyammal milyen jövő elé nézek?

Figyelt kérdés

Iskolám, ahol az előző szakmámat végeztem, felajánlott egy nagy kedvezményt a szakács tanfolyamára. 40 óra gyakorlatot biztosít + elméleti képzést illetve külsős gyakorlati helyre kiirányítanak központilag minden tanulót.


Szóval érdekelnének a kilátások ezzel a szakmával? Esetleg ha valaki ilyen téren dolgozik, annak külön köszönném a meglátását a témáról.



2014. jún. 21. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Nézed meg a hivatalos linken hogy ennyi a szakácsképzés kötelező óraszáma, vagy tanulmányi ideje.

Mi az első szakmád?

2014. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom mennyi a kötelező, 40 órát biztosít a tanfolyam a saját tanműhelyében, a maradék 560 órát meg külsős helyen kell kötelezően letölteni és igazolni + ugye ott van a 2 hetente szombati elméleti oktatás. Az egész tanfolyam meg 10 hónapos. Ismerem a sulit, és a vezetőségét is szóval nem annak a megbízhatósága a kérdéses. Gyakorlati helyem is lenne idézőjelben, mert 1ik vendégem ha jól emlékszem éttermi vezető, vagy étteremnél dolgozik.


Kérdés az, hogy 0 gyakorlattal találok e benne helyet, ha úgy döntenék ebben akarok dolgozni? Persze nem 5*os hotelben képzelem el a jövőmet mesterszakácsként.


Veszteni nem hiszem, hogy vesztenék, mert mindig is meg akartam tanulni főzni. Szóval éhen halni e szakma után biztos nem fogok. + jobb több lábon állni. Mostani szakmám nem valami kelendő, amúgy gyógymasszőr vagyok. Mostanában az olvasni nem tudó értelmileg hátrányos vendégeim kezdenek kicsit agyamra menni, szóval ez is a másodszakma irányába sarkall!

2014. jún. 22. 00:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, jó, oks, látom már. Ott a kutya elásva, hogy ez nem okjs, csak egy felkészítő tanfolyam...


Mindegy, ettől függetlenül érdekelne a szakmai vélemény, elég sok hirdetésben látom, hogy szakácsot keresnek.

2014. jún. 22. 00:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elég sok frissen végzettel dolgoztam már. Két kategória van, akivel megéri foglalkozni és van akinek semmi keresnivalója a szakmában, mivel egyáltalán nincs hozzá érzéke.


Szóval a szakács vizsga csak egy "jogosítvány", az hogy mire jutsz vele, csak rajtad múlik.

2014. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!