Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesélnétek a Pázmány ITK...

Mesélnétek a Pázmány ITK bionika képzéséről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, a hallgatói élet, tanári kar, tárgyak, nehézség, lehetőségek, kollégium, elismertség, szóval minden ami kapcsolatba hozható a Pázmánnyal és a bionikával

2014. jún. 22. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatói élet: A legelső félév előtt gólyanapok vannak, ha túlélted az első évet, csak utána mehetsz a gólyatáborba. Különböző bálok, bulik mindig vannak, attól függ, szervez-e valaki. Illetve vannak iskolaibb típusú rendezvények, pl. Pázmánynap.


Tanári kar: itt pontosan nem tudom, mire vagy kíváncsi. Általánosságban jófejek a tanárok, sőt, vannak, akik még annál is jófejebbek. :D A gyakorlatokat sokszor doktoranduszok tartják, ők is jófejek. Több SOTE-s tanár is van. Alapvetően segítőkész minden tanár, bármikor mehetsz bárkihez. Vizsgán is jellemző, hogy addig kérdeznek, amíg meg nem lesz az az ötös. Csak azért is.

(Nem tudom, más egyetemen hogy megy, de itt olyan nekem, mint a gimnázium volt anno.)


Tárgyak: hát akkor első félév: három felzárkóztató (matek, fizika, kémia), amire akkor kell járnod, ha nem írod meg elég jól az év eleji felmérőt, ha megírod elég jól, akkor egyből megvan az aláírás. Aztán analízis (függvények, deriválás, integrálás, sorozatok, sorok, transzformációk...), diszkrét matek (logika, gráfok, kombinatorika [ez kb. csak gimnáziumi ismétlés], számosságok, halmazok...), lineáris algebra (mátrixok, vektorok...). Ezekből mind lesz II. a második félévben. Molekulák világa: ez szervetlen kémia az elején, aztán SOTE-sekkel szerves. Programozás - C++.


Nehézség: hát, első félévben talán a programozás, mert bionikára nem a programozók jönnek. De kevesebb bionikus bukik, mint mérnökinfós, szóval nyugi, mi jobbak vagyunk. :D Esetleg az analízis. Később majd 3. félévben az áramkörök lesz szóró jellegű.


Na, most ennyi jutott eszembe. Kérdezz még!

2014. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kérdeznék. :D

Hol lakik a legtöbb ITK-s? Tudom, hogy vannak a "vallásos-szerzetesrendi" fiú- és lánykollégiumok, (de nem szeretnék ilyen helyen lakni), és van koli a 3. kerületben, ami szimpatikus, csak hát k... messze van - például itt, a MÁSZ-ban sok bionikás lakik? Vagy a legtöbben albérletben?

2014. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos a kollégium engem is érdekelne, meg hogy a bionikán végzettek hol szoktak elhelyezkedni mit dolgoznak, mely cégeknél?
2014. jún. 22. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:

A kollégiumról nem tudok nyilatkozni, mert én nekem ezzel szerencsére nem kell foglalkoznom.

Azt tudom, hogy az ITK-nak nincs saját kolija, de tudom, hogy sokan laknak innen is kollégiumban. Erről majd talán valaki más fel tud világosítani.

De talán a többség albérletben lakik. Ha végiggondolok ezen, akkor igen, többen laknak albérletben, mint kollégiumban.


Az elhelyezkedésről se igazán tudok mit mondani. Mindenki ezt kérdezgeti itt a gyakon, volt is több helyen, hogy válaszoltak nekik. Az biztos, hogy az alapdiploma nem elég, tehát ha idejössz, számolnod kell azzal, hogy a mesterdiplomáig nincs vége az utadnak. (Egyébként is osztatlanná akarját /akarták tenni, nem tudom, ez a dolog most hol tart.) Onnantól kezdve pedig nagyban függ, hogy melyik mesterképzésre is mentél. Hogy itthon milyen jövője van ennek, azt nem tudom, én nem itthoni jövőt tervezek...

2014. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a természettudományos tárgyak nehezek? mit csináltok laboron? gyakorlatot hol végeztek? jah és mennyire komoly ez a katolikus jellege az egyetemnek?
2014. jún. 22. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:

a természettudományos tárgyak nehezek?

A szerves kémia első félév végén, és második félév elején kissé nehéz. Egyébként a biológia /kémia többi része nem nehéz, egyszerűen csak rá kell szánni az időt. A fizika még nehéz tud lenni, ezért is szoktam ajánlani azoknak, akik idejönnek, hogy abból emeltezzenek, ha tudnak.


mit csináltok laboron?

A számítógépes laborokat hívják laboroknak. Itt C++ programozunk, vagy Spartanozunk - ez ilyen molekulaszerkesztő - reakciómodellező program. Illetve második félévben van a Matlab. Az egy olyan program, amivel függvényeket lehet ábrázolni több dimenzióban is, más matematikai problémákat lehet megoldani szkriptekkel, fügvényekkel - lényegében ez is egy programozási nyelv. Ezenkívül első félévben volt még egy laborgyakorlat a SOTE-n: valamit öntögettünk valahova és kevergettünk valamivel, nem emlékszem már, 15 pont járt rá... fehér köpenyben... Aztán a második félévben van egy olyan tárgy, hogy méréstechnika. Itt áramköröket állítottunk össze, minden órán más volt a feladat és erről jegyzőkönyvet kellett írni. Volt pl. hogy a hallásunkat mértük, vagy a folyosó hosszát... de általában áramkörös volt a feladat. Aztán negyedik félévben volt a biolabor nevezetű tárgy. Hát itt többnyire öntögettünk, pipettáztunk, volt két mikrofluidikás gyak is, egy mikroszkópos. További féléveket még nem tudom.


gyakorlatot hol végeztek?

Mármint szakmait? Nem tudom még.


jah és mennyire komoly ez a katolikus jellege az egyetemnek?

Semennyire. Elvileg van egy kápolna, ahol elvileg mise van szerdán déltől egyig... Erről még nem bizonyosodtam meg. Van egy felvehető vallásos tárgy, de lehet, több is, ebben most nem vagyok biztos. Aki akarja, kiélheti magát. Jó, hát nyilván ne szaladgáljál körbe-körbe az aulában hangosan káromkodva és szidva az egyházat... vagy nem tudom, mire gondolsz.

2014. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi :) nemtudom lehet még lesz kérdésem. Egyébként azért kérdezgetek ennyit mert azon gondolkozom, hogy meg kéne változtatni a felvételi sorrendet, jelenleg BME mérnökinformatikus van az első helyen ez pedig a másodikon és lehet hogy megcserélném mert egy kicsit talán jobban érdekel, csak félek is mert bionikásoktól nemigazán hallottam még "sikertörténetet" mint amiket az infósok állandóan hangoztatnak, hogy ilyen meg olyan állásuk van de jó nekik stb. BME-nél inkább a hozzáállás és a sok rémtörténet riaszt el és nem tudom mivel járnék jobban
2014. jún. 22. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:

az utolsó kérdésedre válaszolva:


most végzett (ebben a tanévben) az első bionikás évfolyam (MSc) , így nem sok végzet tud beszélni a karrierjéről. Akkikről tudom h most végeztek azok vagy itthon vagy külföldön dolgoznak vagy elmentek doktorizni (többen külföldön pl.: London, Zürich, ... ).


Én épp erasmuson vagyok (bionikás, ettől a félévtől már mesterszakos) és itt már nagyon beindult a bionika lehet, hogy jövő nyáron ide jövök szakmai gyakorlatra :D

2014. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!