Egyetmi passziváltatás?

Figyelt kérdés

Utánnaolvastam de sajnos nem találtam választ a kérdésemre konkréten.

Szeretném az első egyetemi évemre passziváltatni magam. Első évbe lehetséges ez egyáltalán?

Másrészről pedig, azt értem hogy egymást követően 2x lehetséges passziváltatni félévet (vagyis 1 félév x2 és akkor az úgy egy év), de ha én arra használnám ezt az egy évet (két félévet) hogy szeretnék másik egyetemre jelentkezni és újraérettségizek a céltantárgyakból, esetleg fel is vesznek... akkor az úgy szabályba ütközik hogy a másik (általam is szeretett) egyetemre megyek tovább tanulni(egy év múlva a passziváltatott év leteltével)? (nem pedig a passziváltatottra. A passziváltatást csak a tanulói jogviszonyom miatt szeretném megtartani.)


2014. jún. 24. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ritka, hogy megmengedik, hogy első félévben passzív státuszba kerülj, hogy kiszűrjék a hasonló embereket. A legtöbb esetben csak különleges kedvezményezéssel engedik meg. Egyéb iránt az lehetséges, hogy aktív vagy passzív jogviszonnyal jelentkezz más helyre és tanulmányokat folytass más helyen. A fenálló jogviszonyod bármikor megszüntetheted egyoldalúan, pusztán fizetési kötelezettség terhel az egyetem irányába tartozás esetén.
2014. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Passzív félév alatt nincs hallgatói jogviszonyod, így diákigazolványod sem. Tehát ha diákmunka, utazási és egyéb kedvezmények miatt csinálnád akkor ez bukta.
2014. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, én is úgy kezdtem.
2014. jún. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, nincs tanulói jogviszony a passzív félévek alatt.
2014. jún. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. 3.kommentelő neked simán ment a passziváltatás? hova jársz (ha meg nem haragszol)?:)
2014. jún. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!