Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs emelt szintű érettség...

Ha nincs emelt szintű érettségim semmiből, attól jövőre jelentkezhetek Honvédtisztképzőre?

Figyelt kérdés
Nincs semmiből emelt szintű érettségim, de nyelvvizsgával együtt 340 pontom van. Tavaly katonai üzemeltetésre 324 kellett. Elég ez a pont vajon jövőre? Vagy belügy-rendészetből tegyek emelt szintűt addig? (azért abból, mert még az a legkönnyebb szerintem a választhatókból. Felkészülni egyébként hogy lehet rá, ha nincs itt a közelbe olyan tanár, aki felkészítene. Kit lehetne felkeresni ezzel, vagy tanár nélkül fel lehet emelt szinten készülni könyvekből stb? (Ismerősömnek sikerült, de nem belügyiből) Lehet, hogy hülye kérdés, és le fogtok szólni, hogy hogy akarok katonának menni, ha ilyen hülyeségeket kérdezek, de ezt csak itt tudom megtenni. :D

2014. jún. 27. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én idén jelentkeztem oda, de szerintem kell az emelt.

Habár valószinü idén nem fog növekedni a ponthatár az üzemeltetésre. De majd Nézd meg hogy idén mennyi lesz a ponthatár.

Aztán hasonlitsd össze a jelentkezők számát idén+jövőre.

Abból kitudod nézni h elég lesz-e vajon.


Egyébként Nem könnyü az az érettségi hiddel. Főleg nem emelten... Én ismerek olyat aki abból érettségizett (rendészeti suli) de vért izzadt.. Töri sokkal egyszerübb, könnyebb rá felkészülni, és nem 0-ról indulsz.


De ha van elég pontod miért nem idén jelentkeztél?


Arra viszont készülj fel hogy a jelentkezők 80%-a az alkalmasságin kihullik. Ez minden évben így van.

2014. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert még nem fogalmazódott meg bennemeddig, csak most nemrég, hogy ezt szeretném csinálni. Tudom, hogy kihullanak sokan. Nekem van katona rokonom, és mondta, hogy kössem fel a gatyát, mert ha bejutok kemény lesz, de a bejutás is az. IQ tesztet sokat töltöttem ki, mind elég jó lett, kommunikálni tudok az orientációs beszélgetésen, fizikailag meg egy év alatt fel tudok készülni. Szerintem aki oda jelentkezik, sokan nem gondolják komolyan, nincsenek mentálisan felkészülve, és nem is ez az álmuk, csak egyszerüen nem tudtak mit kezdeni magukkal, és jelentkeztek. Az ilyenek szoktak többnyire kihullani. Csak magabiztosság, és elszántság kell, meg persze intelligencia, ami nem sok embernek van, ezért húznak meg sokat. Egyedül a pontszám miatt aggódom főként. Töriből 85% lett az érettségim,az de az emeltből alig tudtam valamit, néztem az ideit. Atlasz nélkül fejből vágni az évszámokat azért nem könnyű.
2014. jún. 27. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én emelteztem idén, és nem nehéz. Közép tudással az igen. de ha tudatosan emeltre készülsz akkor nem.

Az évszámok egyébként a legkisebb gond. az csak 3-4 pont összességében.

Ha a tárgyi tudásod jó akkor remekül meg lehet azt csinálni.

Én egyedül készültem fel rá és 79%-os lett. (lehetett volna 87 de a szóbelimet lepontozták)


Törinél megvan az eredeti tudásod, Belügynél viszont nincs.

Szóval sokkal jobban járnál a törivel emelten ha jól felkészülsz rá.

2014. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk a tanárom is azt mondta, hogy nekem emelteznem kellett volna, de ahhoz viszont akkor nagyon fel kell készülni. Habár az se baj, ha 60%-ra írok meg egy emeltet, az már ötös, és a többletpont is megvan. Azért gondolkodom még rajta. Bár igaz, hogy a belügyi valóban nulláról indul, itt meg csak építkezni kell a tudásra.
2014. jún. 27. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
és lesz rá 1 teljes éved. Csak erre kell készülnöd, meg az alkalmasságira.
2014. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!