Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy bármilyen alapszakról lehet bármilyen mesterképzésre menni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 21:16
 1/8 A kérdező kommentje:
2014. jún. 29. 21:17
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Zavar ez téged? Problémát okoz?
2014. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A nap "nem tudom miért tettem fel" kérdését hallhatjuk.

Ilyenkor elgondolkozom, hogy miért olvasom a közoktatás, tanfolyamok kategóriát.

2014. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Pedig elvi szinten lehetséges. Jársz pl egy matematika szakra, de mellette veszel fel az egyetem más karáról pl töri szakos tárgyakat. Ha azokat mind megcsinálod, akkor simán mehetsz a matek szakos diplomáddal olyan mscre, ami amúgy általánosságban töri alapszakosoknak van kitalálva. Ez elég távoli példa, nem is túl életszerű, de két olyan szaknál, aminél nagyobb az átfedés, de az mscjük mégis külön válik, ott egy kis plusztanulással megoldható.
2014. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy ez is olyan futótűzként terjedő baromság-e, mint az olyanok, hogy ha elsőként jelöl meg egy szakot, akkor nagyobb eséllyel veszik fel, vagy hogy a nyelvviz
2014. jún. 29. 21:26
 6/8 A kérdező kommentje:
*nyelvvizsga kiváltja a nyelvi érettségit és hasonlók...
2014. jún. 29. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most találkoztam először azzal az állítólagos jelenséggel, hogy egyesek ezt hiszik. Így nem tudok erre a kérdésre válaszolni.
2014. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

sajnos ez magyarországon valóban nem így működik, azaz valamennyire releváns diplomával lehet csak továbbmenni.

sajnos - vagy nem sajnos? véleményem szerint nem csak az egyetemen lehet magas szintű tudást szerezni, számomra pl. a "magántanulás", önképzés sokkal hatékonyabb, a professzorokat normális esetben fel lehet keresni, ill. az angolszász tutor-rendszer sokkal többet ér, mint a 30 fős szeminárium itthon...

a normális az lenne, valóban, ha (szinte) bármilyen diplomával lehetne továbbmenni bármilyen mesterre. van releváns tudásod? akkor mindegynek kénelennie, honnan szedted, egyetemről, esetleg már meglévő munkából vagy máshonnan.

persze hozzá kell tenni, hogy egyre többeknek elérhető a diploma, így egyre értéktelenebb úgymond, minőségileg is romlanak a képzések (nagy részük), és sok ember jön ki évente, relatíve, ugyanazzal a papírral, plusz rengeteg specializáció van, amerikában már women studies és hasonló dolgok, tehát egyre jobban elvárás, hogy minél specifikusabban feküdj rá egy szakterületre, és mesterre is lehetőleg "egyenes ágon" menj, azaz ne keresztbe kasul, mint az idézett kérdésben.

de kérdező, azért ha ez a dolog, az idézett kérdés a te esélyeidet nem fenyegeti (meggyőződésem, hogy nem, a fentebb írtak miatt), akkor ne törődj vele szerintem.

2014. jún. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!