Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kórházi műtőben dolgozhatok...

Kórházi műtőben dolgozhatok egyetemi/főiskolai végzettség nélkül? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Nagyon régi álmom műtőben dolgozni egy kórházban, de az orvosi egyetemet nem feltétlen szeretném elvégezni, mert a felsőoktatásban más terveim vannak. Vagyis ez igazából bonyolult, mert nagyon szeretnék sebész lenni, de nem vagyok benne biztos, hogy elérnék annyi pontot, hogy felvegyenek az orvosira. De most nem is ez a lényeg, aki szeretné, hogy elmeséljem, az úgyis rámír privátban.

Szóval... Elég jártas vagyok ebben a témában, és tudom, hogy kik alkotják az alap műtős személyzet tagjait.:

-altatóorvos(+ha kell segéd), -műtősnő, -műtőssegéd, és ugye az operatőr műtőorvos, aki maga a sebész, +ugye neki egy asszisztense is, aki szintén sebész.


A kérdésem pedig az lenne, hogy a műtős személyzet melyik tagja lehetnék egy OKJ-s vagy hasonló szakképzéssel, de egyetem/főiskola/bármilyen más felsőoktatási intézmény elvégzése nélkül.

Ezen belül minden érdekelne. Vélemény, tapasztalat, stb. Netán ha bárki az érintett területek valamelyikében dolgozik, nagyon megköszönném, ha hozzászólna! :)

Szóval ebben a témában MINDEN érdekel (hideg is, meleg is)

A válaszokat köszönöm előre is! :)



2014. jún. 30. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
szia, műtőssegéd végzettségem van, 4,7 hónapos okj-tanfolyamon vettem részt, amiért még havi 40K is járt (támop). Minden nap kellett menni, szűk 5 hónapig, az elmélet nem nehéz, a gyakorlat meg eleinte izgalmas, utána hozzászoksz, unalamas lesz. Nem igazán tetszik. A műtőssegédekkel lekezelően bánnak, ha az orvos hibázik, általában a segéd viszi el a balhét. Inkább felvételizek egy egyetemre. Ha van eszed, neked is ezt ajánlom. A diploma többet ér, mint egy okj, ha kell próbálkozz akár 3-4-5X, csak légy határozott, döntsd el mit akarsz.
2014. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Tudtommal csak olyanok lehetnek bent akiknek megvan a megfelelő képzésük, hogyha bármi történne reagálni tudjanak.
2014. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Műtősnő, műtőssegéd és anszteziológiai asszisztens is lehet OKJ képzéssel.
2014. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és pontos válaszokat! :)

Várom a továbbiakat is!


Egyébként 2-es hozzászóló! Nem nagyon értem mit akarsz ezzel mondani... nyilván kell végzettség, de az OKJ is annak számít... egy sima érettségis személyt nyilván nem fognak berakni... Vagy hogy gondoltad?

2014. jún. 30. 20:16
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Harmadik vagyok. Nem értem, hogy ha a sebészet a nagy álmod, miért nem próbálod meg legalább.
2014. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy meg sem próbálom, de amúgy még van pár évem addig, mert szeptemberben kezdem a 3.évemet egy 5 évfolyamos osztályban.

A problémát az okozza, hogy sem a kémia/sem a fizika nem a szívem csücske, kivéve a bioszt. Bioszból szerintem le tudnám tenni a felsőfokút, mert a kedvenc tantárgyam, imádom... Viszont a kémiával más a helyzet... nem utálom, sőt, vannak részei amit egyenesen szeretek, de mégsem megy túl jól...

2014. jún. 30. 20:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hülyeséget beszélek...

**Felsőfokú helyett emelt szintűt akartam írni.........

2014. jún. 30. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell kishitűnek lenni. Én spec. kifejezetten utáltam a kémiát gimiben, és egyetemen se lett a szívem csücske. Mondjuk annyi szerencsém volt, hogy a fizika legalább ment. Azt se szerettem kifejezetten, inkább semleges volt, de legalább ment. Meg nekem még nem kellett két emelt:D

Viszont még van 3 éved. Annyi idő alatt kémiazsenit is faraghatsz magadból. Na meg a két emelttel a ponthatárok is elég alacsonyra szálltak, bár ki tudja mi lesz 3 év múlva.

Ha jól sikerül a bioszod, meg a többi érettségid, akár el is cseszheted a kémiát, még úgy is felvehetnek:D

2014. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban jársz ha műtős asszisztens leszel és azzal kimész külföldre. Jó kereset és sokkal kisebb felelősség.

Orvosi egyetem nagyon nehéz, nem véletlen hullik ki a fele. Akkor meg aztán nézhetsz.

2014. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi szépen
2016. máj. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!