Mivel lehet a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de kihagyok egy évet, nem igazán döntöttem még el milyen irányba menjek. Azt tudom, hogy műszaki pálya versenyképes, de 3-as matek érettségivel nem mehetek oda. Informatikából érettségiztem, az erős négyes lett. Informatikából mik azok, amivel jól el lehet helyezkedni? Esetleg érdekel még a rendészeti-katonai pálya, ezekről vélemény? Vagy esetleg turizmus? Tudom ezek mind teljesen függetlenek egymástól, de igazából széleskörű az érdeklődésem, csak nem tudom eldönteni hova mehetnék.

2014. júl. 2. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyenlet arra hogy mivel fogsz tudni elhelyezkedni. Bármilyen szakmát tanulsz is, csak a következők számítanak:

-tényleg tanultál és tisztességesen elvégezted az iskolát vagy "csak legyen meg" diplomád van?

-tudtál magolni vagy tudod alkalmazni a dolgokat?

-van-e ismeretséged, protekciód és jól választottál-e gyakorlati helyet

-hajlandó vagy-e utazni munkavállalás céljából

2014. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos a protekcióval egyet értek, az tényleg fontos, tapasztaltam a környezetembe. Bár van néhány olyan rokonom, ismerősöm, akik vezető pozíciókban dolgoznak, kérdés, hogy ebből nekem lehet-e hasznom esetleg, illetve tudnak-e segíteni az elhelyezkedésben. A diplomába bele lesz írva, hogy milyen eredménnyel végeztem el? Úgy tudtam, hogy, ha teljesítem a vizsgákat, diplomamunka kreditek stb, akkor kiadják, és nem fogják számon tartani, hogy milyen eredménye lett csak megvan és kész.
2014. júl. 2. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Benne van az eredmény, átlagolva a szemesztereid és az államvizsgád eredményét.
2014. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor az sem mindegy, hogy kitűnően teljesítettem, vagy épphogy megvan?
2014. júl. 2. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen azt fogják jobban felvenni, aki jobb eredménnyel végezte el az iskolát
2014. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, ez új infó számomra. Eddig úgy tudtam, hogy eredmény nincs beleírva csak az, hogy ezen és ezen a szakon végeztem. Úgy tűnik informálódnom kell még. :D


És rendészeti-katonai pályáról vélemény?

2014. júl. 2. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Közszféra, így fixebbek a fizetések mint a versenyszférában, de nem is indul olyan magasan, de mondhatni biztos pontban az elhelyezkedést.
2014. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok van mivel ellehet helyezkedni és van köztük jó pár ami jól is fizet, de mindegyik speciális terület. Ergo hiába mondom, hogy menj orvosnak vagy menj villamosmérnöknek, ha semelyikhez nincs adottságod.

Egyedül a gazdasági szakok azok amelyekhez nem kell valamilyen "speciális" adottság ahhoz, hogy el tudd végezni (tehát csak elég tanulni, a matek is olyan ezen a területen amit tanulni lehet), de utána mégis jól keresel vele. (A gond csak az, hogy a gazdasági szakokon durván megemelték a ponthatárokat államin, illetve csökkentették is a helyeket.)

A többi szak ami hasonló, tehát amit tanulással végig lehet vinni, azok általában büfészakok, illetve a gazdasági szakok között is sok van ilyen, a PSZK ill. egy kettő amivel még mindig tutira lesz munkahelyed.


Ellenben a műszaki és IT területek, illetve az egészségügyi területek (orvos, gyógyszerész) olyanok amihez kell valami plusz ami nélkül soha sem lesz meg még a diplomád sem. Hiába lettek mostanság népszerűek a műszaki szakok és hiába jelentkeznek rengetegen oda ettől függetlenül nem a végzősök száma fog növekedni, hanem a bukottaké.


Mert amíg Feri 5 évvel ezelőtt jelentkezett egy gazdasági szakra olyan alapon, ha ezt elvégzi akkor jó fog keresni akkor, ha becsületesen tanult akkor le is diplomázott belőle. Ellenben, ha most végezne ugyan ez a Feri és látna, hogy gazdasági szakra nincs esélye bekerülni, ezért műszaki területre megy. Itt is becsületesen tanul, de ettől függetlenül rendre megbukik és nem lesz meg a diplomája soha sem (azért, mert nincs meg benne az a gondolkodási készség amely egy ízig vérig reális emberben meg van", ezért nem is fogsz soha látni egyetlen egy olyan műszaki embert sem aki azért ment erre a szakra, mert utána jól kereshet vele, egyszerűen az ilyenek durván lemorzsolódnak).

2014. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, műszaki pálya nekem amúgy sem feküdne, mert nincs hozzá érzékem, orvosi szintén kilőve. Nekem a humán terület való inkább, töriből és magyarból lett nagyon jó érettségim, mindig is ezekhez volt érzékem. Történelemből még emeltezni is tudnék bármikor, de azzal hová mehetnék? Mert Jogászból rengeteg van, és ott a ponthatár az egekbe van, történelem szakra mehetnék, de hát azzal mire megyek? Nem valami nagy az elhelyezkedési lehetőség vele. Az informatikát vettem fel ötödik tantárgynak, amiből érettségiztem, de akkor még nem voltam ezekkel a dolgokkal tisztában. Annyi, hogy legalább informatikából van egy alapom, és sok helyen jó az informatika érettségi. Úgyhogy nem könnyű dönteni. Olyan pályát kell választani, ami érdekel is, meg el is lehet vele helyezkedni. Ez a nehéz benne :D
2014. júl. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!