Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges az egyetem...

Jana000 kérdése:

Hogyan lehetséges az egyetem folytatása másik intézményben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A Debreceni Egyetemen tanultam 3 félévet, de megszüntették a tanulmányi jogviszonyom, mert egy tárgyat háromszori felvételre sem tudtam teljesíteni. Az lenne a kérdésem, hogy a tanulmányaimat (a mostani pótfelvételi eljárás keretében) folytathatom e a Nyíregyházi főiskolán. Megmaradnak e a kreditjeim és az aláírásaim? Illetve hogy tudom a megszerzett krediteket/aláírásokat igazolni?


Olyat is hallottam, hogy valahol ebben az esetben felvételit is kell írni. Erről is jó lenne némi infó.

Előre is köszönöm a segítséget :)



2014. júl. 2. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek erőlteted, ha ennyire nem megy... nen való mindenkinek az egyetem, fel kéne már fogni végre...
2014. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Igen, lehetséges szerintem folytatni (bár ebben nem vagyok biztos a 3 bukás miatt), én is IK-n kezdtem, 2 félévet megcsináltam, és átjelentkeztem inkább MK-ra.

A krediteket a neptunban levő leckekönyved igazolja, amit ki tudsz nyomtatni, és azzal igazolod, hogy neked az a tárgy megvan. Most ezzel annyi gond van, hogy ha a tárgy tananyagának 2/3-a nem egyezik meg a másik tárggyal, ami helyett el akarod fogadtatni, akkor azt szerintem nem fogják elfogadni, bár egy próbát megérhet, nem tudom mennyire néznek ennek utána. Amelyik tárgyat el akarod fogadtatni, végig kell járni minden tanáron, aki tartani fogja a tárgyat, hogy beleegyezik e, hogy neked az a tárgyad megvan. Ennyi infóval tudok szolgálni neked, remélem tudtam segíteni.:)


További szép napot!:)

2014. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!