Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vám-jövedéki-és termékdíj...

Vám-jövedéki-és termékdíj ügyintéző szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Kb. mennyit keresnek? Ezt néztem ki magamnak már régebb óta,ez az amit szeretnék csinálni,ami megfogott.Azt mondták lehet is vele keresni "sokat".Kinek mi a véleménye róla? Nem gondolkodtam egyetemen/főiskolán.Ez egy 2 éves képzés lenne.Mennyi idő után tudnék vele elhelyezkedni?Vagy egyáltalán eltudnék.Lassan megyek beiratkozni a suliba.Keményen kell tanulni?Nehéz elvégezni?


Köszönöm a válaszokat. 19/L


2014. júl. 2. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ilyen okj-s képzésekre nagy áltlaánosságban az a jellemző,hogy sokra nem megy velük az ember, csak ha szerencséje és/vagy ismertsége van. Ha ketten jelentkeztek egy ilyen jellegű munkára, ahol neked ilyen végzettséged van, a másik jelentkezőnek pedig nem ilyen "szakirányú" gazdasági diplomája, akk valszeg őt fogják választani.

És pl. ha azt nézzük,h elvégzed, felvesznek a NAV-hoz, akkor ez középfokú végzettségnek számít és ha nem vesszük a nyelvvizsgát figyelembe (nemtom van-e neked), akkor kapsz brutó 120 ezret, ami majdnem a minimálbér, pl. egy középfokú nyelvvizsgával kiegészülve meg bruttó 144. Ez sztem egyáltalán nem számít soknak.

2014. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!