Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BTK régészet vagy történelem...

BTK régészet vagy történelem szak?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemesebb menni? Milyen órák vannak történelmen és régészeten, mert tudom, hogy szakosodni kell ezen belűl, de átfogólag mit tanul az, aki régészetre megy és mit az, aki történelem szakra megy? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2014. júl. 4. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Őszintén szólva cáfoljon meg valaki, ha nem így van, de szerintem egyikkel sem lehet normálisan elhelyezkedni. Régészből elég kb 10 az egész országban, meg mit csinál egy régész? Történelmi tárgyakkal meg stb-vel foglalkozik. Egyedűl múzeum vagy hasonló helyen lehet szükség történészekre, régészekre, de igazából ismerősömet is lebeszélték róla, hogy oda menjen, mert nem sokat kezdeni vele. Inkább olyan szakot keress, ami érdekel is, de el is lehet vele helyezkedni. Persze várd meg a többiek hozzászólását is a dologhoz, nem lebeszélni akarlak róla mindenképp, de azért gondolkodj ezen.
2014. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az elhelyezkedési lehetőségeimet ismerem. Kevés lehetőség, de azért akad, az a legfontosabb, hogy jó kapcsolatokat alakítsak ki. Más szak nem érdekelt, viszont az első szempontom az, hogy legyen egy diplomai végzettségem, természetesen mester képzéssel. Csak a két szak között nehéz döntenem, és ezért szeretnék több információhoz jutni ezzel kapcsolatban. De köszönöm a válaszodat! :)
2014. júl. 4. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
én régészetre mennék, ott magasabb a színvonal...
2014. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2014. júl. 5. 10:00
 5/12 anonim ***** válasza:
A kettőt nem lehet kombinálni?
2014. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán, annyi,h minorba pl a törit fel kell venni, ha régészetre mész, de ott nem sokat tanulsz.
2014. júl. 5. 14:20
 7/12 A kérdező kommentje:
A két szak egyszerre, párhuzamosan túl durva lenne.
2014. júl. 5. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább a történelem szak, azzal talán jobban el lehet helyezkedni, mert ha más nincs taníthatsz iskolában. Egyébként ha nem is egyszerre, de töri után elvégezheted a régészetet is ha még érdekel
2014. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tanár nem szeretnék lenni, de ezzel a végzettséggel nem is lehetek, mert a tanárokat már osztatlan tanári képzésben gyűjtik össze. Csak az a baj, h én levéltáros meg múzeológus nem akarok lenni, mert töriről oda lehet többségben menni, inkább lennék régész, persze ott sem mindig érdekes, mert inkább csak útépítésekre mennek, de ha mégis adódna egy lehetőség.... Az a baj, hogy régészetre nem biztos, hogy az idén bekerülök :(
2014. júl. 5. 19:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Úgy értettem, hogy a törin általánosságban véve alacsonyabb a színvonal, mint a régészeten, kevesebb a jó tanár és túl sok a nem oda való diák. Töri minort végeztem, a régészeten ismerőseim és tanáraim vannak, úgyh tudom, miről beszélek. :-)
2014. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!