Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak...

Milyen szakmát válasszak másodszakmának?

Figyelt kérdés

Vendéglátást tanulok most, ami azt jelenti, hogy ha jövőre elvégzem az iskolát, akkor elhelyezkedhetek szakácsként, pincérként, pultosként, és saját vállalkozást is indíthatnék a szakmámmal. Viszont én időközben rájöttem, hogy még sem biztos, hogy én ezt szeretném csinálni egész életemben.

A legfőbb gondom az, hogy nincs hétvégém, nincs normális szünetem, nincsenek ünnepnapjaim, és szinte még a magánéletemre is alig marad időm, amikor gyakorlaton vagyok, és reggeltől estig csak a robotolás megy. A másik gond az, hogy egyáltalán nem szeretek emberekkel foglalkozni. Nem szeretem amikor látom, hogy a tahó szinte a szemével vetkőztet, vagy flegma megjegyzéseket tesznek rám, amikor pincér gyakorlaton vagyok...


Szóval milyen szakmát ajánlanátok nekem, amiben nőkén nem diszkriminálnának, nem a legfontosabb az, hogy hogyan nézek ki, megvannak azok a szabadnapjaim, mint más normális munkás embereknek, és tudok is majd a családommal foglalkozni mellette. Ja és fontos még, hogy külföldön is normálisan el tudjak helyezkedni vele, jó fizetéssel.


Van már egy érettségim is. De ötletem nincs, hogy mi lenne a legideálisabb szakma nekem...


L/20


2014. júl. 5. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobban szerint pont a turizmussal lehet külföldön jól elhelyezkedni. Amúgy az informatikus és mérnöki pályákkal is, de hacsak nem az adott nyelven tanultad (pl. angolul)az egyetemen a szakot, akkor igazolnod kell, hogy tudod a szakmádat angolul is.

Amúgy nem hiszem, hogy túl sok munka van, ahol nem kell egyáltalán emberekkel foglalkoznod, jól keresel vele és még azt se nézik hogy nézel ki ( a mai világban nagyon sokat számít a megjelenésaed), esetleg ha otthonról dolgozol.

Amúgy arról is írhatnál, hogy akkor egyáltalán mi érdekel és miben vagy jó.

Ha meg "viszonylag" sok szabadidő szeretnél menj tanárnak.

2014. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát érdekelnek a művészetek, de úgy igazán megélhetési szinten nem vagyok egyikben sem elég jó. Piercer is nagyon szívesen lennék, de abból sem tudnék megélni. az a baj, hogy alig van ötletem, hogy mit csinálnék szívesen. Sokféle dolgot csináltam már diákmelósként, pénztár, raktár, mezőgazdaság.. mindegyiket megcsináltam, nem volt gond, de nem igazán éreztem azt, hogy ezt simán tudnám csinálni bármeddig.

Szívesen lennék fodrász is, de manapság már abból is rengeteg van.. Akartam már lenni építészmérnök, de nem megy a matek.. érettségi előtt rendészeti pályára felkészítő osztályba jártam, de nem tetszett az a pálya sem. Sem abban, sem a vendéglős szakmában nem lenne életem ,amit nem szeretnék..

Teljesen tanácstalan vagyok :/

2014. júl. 5. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg sok fodrász van, de talán megpróbálhatnád. Először üzletben dolgozol, teszel félre valamennyit, majd esetleg tudsz saját szalont nyitni. Akár egy üzletben is kialakíthatsz egy saját kört, olyan emberekből, akik szeretnek hozzádjárni, ők esetleg akkor is hozzád járnak majd, ha saját vállalkozásba kezdesz. Ha minden igaz vannak fodrászversenyek is , amikkel lehet valamekkora népszerűsére szert tenni. Valahol el kell kezdi, ha kitartó vagy feljebb lehet lépni. Nem rossz a fizetés, de ebben a szakmában a borravalókkal lehet sokat kaszálni (feltébve persze, ha jó vagy benne).

Több fodrászismerősöm is van, a minimálbérnél azért jobban keresnek, de változó ki mennyit keres vele pontosan. Illetve mind Mo-n dolgozik, szóval nem tudnán megmondani ezzel külföldön milyenek az esélyeid.

2014. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utálod az embereket és fodrász akarsz lenni?!


no comment.

2014. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyetlen szóval nem mondtam, hogy "fodrász akarok lenni". Én azt mondtam, hogy esetleg, talán még az érdekelne, de ott is emberekkel kell foglalkozni, úgyhogy itt a válasz a béna kommentedre. Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, ne is írj.
2014. júl. 6. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!