Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolán osztatlan tanári...

Főiskolán osztatlan tanári képzéssel CSAK általános iskolában lehet tanítani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ahhoz, hogy középiskolában taníthasson valaki CSAK az egyetemi képzés jó, a főiskolai nem. Az én helyzetem most az, hogy a Nyíregyházi Főiskola szimpatikusabb lenne, mivel oda nem kéne koliba/ albérletbe mennem, míg a legközelebbi egyetem Debrecenben van, ahol a bejárást nem igazán tudnám megoldani(hetente 1x járnék haza). Szívem szerint Nyíregyre mennék, de ha tényleg csak az egyetemi oktatás fedezi a tágabb lehetőségeket, akkor az lenne-e érdemesebb? Mert 5 év azért 5 év..

2014. júl. 5. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az intézmény nevében szereplő Főiskola és Egyetem szó már régen nem számít a képzettség szempontjából semmilyen képzésen. A BSc diplomával a főiskolainak felelsz meg, az MSc diplomával a régi rendszer beli egyetemi diplomád lesz. Így osztatlan képzés MSc diplomát ad a régi rendszerben egyeteminek felelne meg.
2014. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felmentem a Bessenyei György Tanárképző Központ honlapjára, és ott bizony még az osztatlan tanárképzésben is csak általános iskolai tanárokat képeznek.
2014. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előttem válaszadó hol mentél fel a Bessenyei György Tanárképző Főiskola honlapjára? Mert ilyen intézmény már régen nincsen..

Első válaszadók között helyesen mondták a bolognai rendszerben mindegy az intézmény nevében egyetem v főiskola szerepel..a végzettség attól függ hogy BA VAGY MA vagy osztatlan képzésben szerezte valaki.

Kérdező az NYF osztatlan diplomával is lehet középiskolában tanítani..de a DE színvonalasabb.

2014. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát itt: [link]

Mondtam én, hogy tanárképző főiskola? Itt tessék bemenni az osztatlan tanárképzésről szóló tájékoztatóba. Ott lesz szépen leírva, hogy általános iskolai földrajztanár, magyartanár ...

2014. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak 10 féléves szakok vannak meghirdetve, de a 6. félév végén lehet dönteni, hogy ált. iskolai tanár, középiskolai tanár vagy vegyes/tehát egyik szak ált. iskolai, a másik középiskolai/

így a képzés ideje: 4+1 év, 5+1 év vagy 4,5+1 év

csak osztatlan kétszakos képzésre lehetett jelentkezni.

2014. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!