Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet a kémia alapszak elvégzé...

Lehet a kémia alapszak elvégzése után vegyészmérnöki mesterképzésre jelentkezni (Pannon Egyetem)?

Figyelt kérdés

Érdemes ezt megtenni, vagy túl nagy a különbség a kettő alapszak között?

Kémiára adtam csak be a jelentkezést, de - tudom, kicsit későn - ahogy mérlegelem a lehetőségeimet, talán a vegyészmérnökivel jobban jártam volna...



2014. júl. 8. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőre Panama egyetemet olvastam. :D


Szóval válaszolva:

nagy a különbség, különbözeti vizsga letételét is megkövetelik.


Én a helyedben nem változtatnék, viszont amiket "külsősként" feltudsz venni kurzusokat, azokat teljesítsd időközben, illetve a különbözeti tárgyakat is csináld meg, és amikor végeztél ezzel a mostanival, akkor majd jelentkezel rá, ha úgy gondolod (tudom, hogy fizetős, de addig akár még pénzt is kereshetsz, vagy készülhetsz rá).

2014. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Előző rosszul tudja, kémia BSC után tudsz vegyészmérnök MSC-re menni. Esetleg krediteket kell bepótolni, de megoldható.
2014. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 C2H5OH ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ugyan így éreztem magam az egyetem előtt, még amikor az apám hajtotta "az én fiam vegyészmérnök lesz" beállított életút helyett az Eltét jelöltem meg. Egészen a gólyatábor előtti 5 percig úgy éreztem, az eddigi életem legrosszabb döntését követtem el. Nem egyszer hallottam, olvastam hogy csak egy laboráns lesz belőlem, aki éhen fog pusztulni Msc után, ha egyáltalán eljut odáig.


Azonban az elöző évben meg kell hogy mondjam, nem kicsit szerettem meg a szakot ahova járok. Igaz, nem tanulok vegygéptant, több a kémiaelmélet is, de nincs az a pénz amiért hajlandó lennék váltani a vegyészmérnökire. Lehet révülgetni arra, hogy egy vegyészmérnök az mérnök, a vegyész meg a nevéből visszakövetkeztetve kevesebb, de saját szemmemel láttam hogy az anyag 90%-ban egyezik, ebből kivétel a mikmak és a vegyipari géptan. Pont. Na meg ott vannak a több százezres, kecsegtető álomfizetések... pfff.


Mivel itthon a nehéz vegyipar nem éppen a reneszánszát éli, és évente másfélszer-kétszer több vegyészmérnök végez, mint vegyész, a piac így számukra még telítettebb. Elhelyezkedésre mindkettővel (hazai viszonylatban) remek esélyed van, ha van beszélőkéd, el tudod adni magad és olyan kompetenciákkal bírsz, ami segít az előrehaladásban. A határ így mindkettővel a csillagos ég. Az egyikkel kvantitatív, a másikkal kvalitatív munkát végzel, ezt döntsd el magadban igazán. Ennek ellentettjeként, lehetsz akármekkora koponya, ha antiszociális vagy, nem tudsz összedolgozni másokkal, nem tudsz egyedül dolgozni, arrogáns vagy, pontatlan és nem kellően udvarias; ha nem is nem léptetnek elő előrelátható büdös életben, de vagy nem kapsz munkát, vagy kirúgnak pár héten belül.


A természettudományokban és a műszaki munkákban mindig lesz pénz az élelmeseknek, tanulj és csinálj olyat azon belül ami nem túltelített és nyert ügyed lesz szerintem. A félreinformált fröcsögésekre sose figyelj oda, inkább kérdezz meg egy olyat aki vegyészből vegyészmérnökire váltott és kész.

2014. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annó emlékszem, én is így gondolkodtam, mint te. Ugyanúgy Pannon, ugyanúgy kémia alapszak, és vm mesterszakról álmodoztam :)


Aztán elmúlt. Hidd el, sok idő egy BSc, minden megváltozik alatta. Megismered a többi szakot, meg a sajátodat is. Majd három év múlva eldöntöd. Ne aggódj ezen.


(p.s.: ha valami érdekel a Pannon kémia szakról, keress nyugodtan :) )

2014. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet
2014. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen C2H5OH-nak és Ezze-nek! :)


Sikerült megnyugodnom, azért annyira rosszul nem dönthettem, na meg később is tudok változtatni ha kell :)


Mérnöki pálya valahogy sosem vonzott annyira - csak hát mindenhonnan azt lehet hallani, hogy a mérnökök azok istenkirályak, ha nem mész mérnökire, akkor fölösleges is továbbtanulnod, mert minimálbérért fogsz robotolni.

Na mindegy. Igazából nem is a pénz motivál, hiszen akkor ennyi erővel mehettem volna gyógyszerészetire is (amivel az az egy gondom van, hogy lekorlátoz a gyógyszerekre - engem pedig a vegyipar más ágai ugyanannyira, vagy akár jobban is érdekelnek).


Ezze, ha lesz időm, mindenképpen írok neked! Tuti van egy csomó kérdésem, csak mostanában pihenni sincs időm, nem hogy ezeken agyalni... :/ Előre is köszönöm, nagyon rendes vagy!

2014. júl. 9. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnélek megnyugtatni, hogy jól választottál. Jelenleg én is a PE kémia alapszakán tanulok és nagyon szeretem; egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jöttem.

Én sajnos azt vettem észre, hogy a mérnökhallgatók elképesztő arrogánsak (tisztelet a kivételnek). A legtöbb azt sem tudja, hogy mi a különbség a kémia alapszak meg a vegyészmérnöki alapszak között, és tényleg úgy viselkednek, hogy aki nem mérnök az csak pazarolja a levegőt. Amikor én pályát választottam minden vegyészmérnökit végzett tanárom azt kérdezgette, hogy miért nem mérnökire megyek, miért pazarlom az időm kémia szakon. Még a kutatók éjszakáján is mikor megtudta az egyik vegyészmérnök, hogy kémia szakra jelentkeztem úgy válaszolt, hogy "nem baj még van idő átjelentkezni".

Szóval ilyen téren ne higgy a vészmadárkodásnak, mert indokolatlanul kevésre tartják a kémia szakot, főleg azok akik mérnökire készülnek.

2014. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!