Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 BSC diploma Bsc+Msc helyett?

2 BSC diploma Bsc+Msc helyett?

Figyelt kérdés
A 8. és egyben utolsó félévemben vagyok Bsc-n, amit be is befejezek. Tehát marad még 4 államis félévem. Megtehetem azt, hogy MSc helyett egy másik BSC szakra jelentkezek, és ezt államilag támogatottként végezem el? Kicsit félreválasztottam a mostani szakommal, és kicsit későn kaptam észbe.

2014. júl. 11. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
a következő BSc-re ha állami helyet nyersz, a maradék (4) félévedet ott is felhasználhatod, a többit majd fizetni kell aztán. Régen volt szabály, hogy mire lehet felhasználni a 12 félévet, most már nincs. :)
2014. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És felvételizni kell, vagy elég csak "átíratkozni"? Ugyanabban az intézményben mennék másik karra
2014. júl. 11. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégzed / elvégezted az alapszakot, akkor újra kell felvételizned. A felvi.hu részletesen leírja, hogy hogyan számolja pl: a pontot azoknak akik már diplomával rendelkeznek. Beiratkozni csak sikeres felvétellel lehet. Átiratkozásról pedig nincs szó, mivel elvégezted az alapszakot. Illetve nyugodtan rákérdezhetsz az iskolád tanulmányi osztályánál.
2014. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. okt. 30. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!