Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok jó tanuló, nem...

Nem vagyok jó tanuló, nem tudok tanulni, de egyetemre szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy sosem voltam jó tanuló. 3-as,4-es általában. Mikor elkezdtem a gimnáziumot eldöntöttem,hogy 5-ös tanuló leszek és nem fog semmi és senki érdekelni csak a tanulás. Sajnos ez nem jött össze,nagyon nem...9 év végén megbuktam. Mióta gimibe járok minden nyaram azzal telik,hogy keresek az interneten olyan tanulási módszert ami megfelelne nekem,eddig a rajzolás az ami bevált (de ezt csak a Történelemnél tudom alkalmazni). Mindig az volt,hogy hazajöttem az iskolából,megebédeltem,leültem tanulni. Tanulás közben mindig elálmosodtam és elaludtam,mire felkeltem ott volt este 7-8 óra,akkor már nem tudok tanulni.Az év végi átlagom 3,1-lett ami miatt nagyon szomorú vagyok,hogy nem tudok jobban teljesíteni. Jövőre fogok érettségizni,és nekem nem elég,ha csak 2-esre 3-asra érettségizek. Egész életemben szégyellném magam. Most is,ha valaki kérdezi,hogy milyen tanuló vagyok alig merem elmondani,hogy csak 3-as. Emiatt,hogy nem tudom megvalósítani azt a célt amit kitűzök magamnak (ebben az esetben azt,hogy jó tanuló legyek)utálom magam,szerencsétlennek érzem magam. Valami tanács,hogyan tanuljak? Hogyan tanuljak hatékonyabban? Akármi!
2014. júl. 12. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

1. A leírásod alapján te nem tanulsz semmit, mert tanulás helyett alszol (Nem vagy vérszegény???, vagy valamelyik vitamin hiányzik a szervezetedből)Akkor nem is annyira rossz az a 3-as átlag.

2. Vagy félreértettelek, és azért sikerül tanulnod csak az kevés neked. Ebben az esetben már gyászosabb a helyzet..mert a képességeid nem túl jók.

Léteznek tanulási módszerek de a saját korlátaidat figyelembe kell venni. Ha ennyire vagy képes ennyire...emiatt nem kell szégyellned magad.

2014. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,De akkor én ezeket a korlátokat szeretném átlépni
2014. júl. 12. 18:57
 3/9 anonim válasza:
100%
Az a bajod, hogy csak a jegyek érdekelnek maga a tananyag és tantárgy nem.Szerintem jobban járnál ha elgondolkodnál azon mi is az ami igazán érdekel és azt tanulnád értelmeznéd mert ha valami érdekel nyilván jobban oda fogsz figyelni és könnyebben megtanulod.A jegyekkel ne foglalkozz ennyire.Én is hasonlóan voltam 10 osztályban megbuktam mindig rossz tanuló voltam mert nem érdekelt egyik tárgy sem később kezdett el érdekelni matek és az infó és végül egyetemista lettem.Saját tapasztalat ha nem érdekel egy tárgy úgy se tudod megtanulni max ha képes vagy bemagolni de az annyira nem jó dolog.Szóval inkább találd ki mi is az amivel foglalkozni szeretnél és szívesen tanulnál.
2014. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Részletesen kéne elemezni a sikertelenségek körülményeit és okát, erre ez a fórum nem alkalmas. Milyen tantárgyakban vagy sikeres és sikertelen, írásbeli és szóbeli számonkérés egyforma-e számodra, mennyire figyelsz oda a órán, megírod-e az írásbeliket, áttekinthetően jegyzetelsz-e, idejében lefekszel-e, milyen a viszonyod a tanárokkal, az iskola nem túl erős-e, mi iránt érdeklődsz stb. Hétvégén is lehetne tanulni, csak nem alszol 2 napon át. Ha este 8-ig délutáni sziesztázol, akkor mikor fekszel le éjszakára? És több óra alvás után mért nem tudsz legalább este tanulni? Az értelmi képességeiddel nincs baj, az a kérdés színvonalából látszik.
2014. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Éjjel alugy, és akkor nappal nem leszel álmos. Vagy jó, aludhatsz délután is, de akkor este ill. éjjel tanulj. Vannak, akik például éjszaka jobban tudnak tanulni.


Osszad be az idődet tervszerűen. A rosszul beosztott idő is gyakran okoz kellemetlenséget.


Az egyik válaszoló nagyon helyesen írta, azzal foglalkozz jobban, ami érdekel. Tehát ha téged pl. a programozás érdekel akkor foglalkozz azzal, hisz azt szívesen, örömmel teszed, legyél belőle 5-ös.

Ha egy tárgy kevésbé érdekel, ill. utálod, akkor azt hagyd, abból jó lesz egy 2-es is.

2014. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Alszok este csak az a gond,hogy reggel 5kor kelek és csak 10kor tudok lefeküdni. (A testvéreim miatt,de ebbe nem megyek bele) lefeküdnék én már este 7kor is,de nem tudok. A biològia az ami érdekel. A többi nem igazán,de azokbòl is kell egy jò érettségi ugye.
2014. júl. 12. 22:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy a tanulási technikával van baj (ami azért gáz, mert egyetemen nagyon nagy mennyiségű anyagot kell betömni!), vagy akár más is állhat a háttérben. A tanulási technika: nekem már ez árulkodó, hogy "leülök tanulni", miközben neked egy imaginatív/mozgásos technika, ami bevált. Miért ülsz le? Miért nem járkálsz? Miért nem mondod fel hangosan? Miért nem készítesz mindmapeket?


Valaki azt kérdezte, hogy vérszegény vagy-e, ami jó kérdés, de nekem ez az elalszom, annyira unalmas inkább kifogásnak tűnik. Nem lehet, hogy nem tudsz hatékonyan tanulni, mert nem érted az anyagot? Milyen gyorsan tudsz olvasni? Mennyire látod az összefüggéseket?

Egy haveromról most, másodéves egyetemistaként derült ki, hogy diszlexiás. Mindig is küzdött a tanulással, végül egyetemen sorozatos bukás lett az eredménye, mert nem tudott sokáig kompenzálni a technikákkal. Utána a barátja elkezdett gyanakodni, elvégeztetett vele egy tesztet, majd megkapta a hivatalos papírt is. Egy diszlexiásnak pl. súlyosságától függően nehezére esik a lényeg kiemelése, vizuális technikák (pl. rajzolgatás) jól működik nála, de nem megy neki a beseggelés, mert alapvetően lassabban és nehezebben olvas és értelmez írott szöveget.


Nem akarom ezzel rádhúzni, hogy diszlexiás vagy (ami viszont annyiban lenne jó megoldás, hogy semmi köze pl. az iq-hoz, és megfelelő módszerekkel ugyanolyan hatékonyan lehet tanulni, mint egy nem diszlexiás), csak mondom hátha magadra ismersz.

2014. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és ami fontos: nagy mennyiségű anyagnál ha kevés időd van rá, az érdemi tanulást (ami a jegyzet nem pedig egy 10 oldalas szöveg!) érdemes reggelre időzíteni. Lehet, hogy így extra korán kell felkelned.

A lefekvésről meg annyit, hogy nem mindent lehet egyedül csinálni. Ha a testvéreid miatt nem kerülsz időben ágyba, a szüleid és a testvéreid segítségét is kell kérned, hogy legyenek rád tekintettel.

2014. júl. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igyál smoothie-t. 3-4 nap smoothie ivás után már éreznu fogod hogy több az energiád s szebb is leszel tőle. Csupán turmixgépre van szükséged és az alábbi összetevőkre: alma, banán, répa (hámozatlan de megmosott) ,zöld salátalevelek, rukkola vagy spenót levelek, petrezselyemzöld, zabpehely, 2 pohár víz, pár citromkarika (külső héját levágva, kimagozva).
2014. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!