Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mesterképzésre jelentkeztem...

Ha mesterképzésre jelentkeztem, ahol 5 embert vesznek fel, és nekem megvan a pontszámom, létezhet olyan, hogy nem vesznek fel a limit miatt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen egyértelmű a kérdés.

Van a pontszámod, meg még X ember pontszáma akik oda jelentkeztek. És felveszik a legjobb 5 embert (most a további megjelölt szakoktól tekintsünk el, nyilván ha nem első helyen jelölöd és az első helyre felvesznek, akkor téged nem néznek ennél a bizonyos szaknál). Szóval igen, létezhet, hogy nem vesznek fel (a limit miatt? igazából csak azért nem vehetnek fel - ergo nem lesz elegendő a pontszámod).

2014. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg van az elegendő pontszámod felvesznek. Meg van az elegendő pontszámod? Úgy tudom, az csak a jövő hét után derül ki.
2014. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a pontszám csak következtetés, tavaly asszem 73 pont volt a határ, és nekem van 87..
2014. júl. 14. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A ponthatárt a jelentkezők száma és pontszáma alapján húzzák meg, nem fordítva.

[Ha valóban öt embert vesznek fel, akkor a potnhatár az ötödik ember pontszáma lesz. Ha e fölött lesz a te pontszámod, akkor bent vagy, mert benne vagy a legjobb ötben, egyébként nem.]

2014. júl. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez így van,ahogy az utolsó mondja. Mindig a jelentkezők pontszámához igazítják a ponthatárt. Nem véletlen,hogy olyan sok pont kell egy közgáz szakhoz is...ez nem a minőségét jelzi 1-1 szaknak,hanem azt,hogy mennyire felkapott a fiatalok körében.

Amúgy ez sem teljesen igaz,hogy ha 5 max keret,akkor 5 embert fel is vesznek. Ha jól tudom a felvi mondja meg a ponthatárt,amit az egyes egyetemek vagy elfogadnak,vagy feljebb tolhatják. Ez ritkán fordul elő,de mégis van rá példa,hogy mondjuk 10 a max felvehetők száma,de csak 6 embert vesznek fel a 100 jelentkezőből,mert a többinek siralmas lett a felvételije. De ez tényleg eléggé kirívó eset.

Ahol csak 5 főt vesznek fel,ott nem csinálnak ilyent,mert már így is elég kevés,szóval 2-3 emberrel nem lehetne megcsinálni egy szakot.

Sok sikert!

2014. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!