Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakorvos a szakterület...

Ha egy szakorvos a szakterületéből PhD-zik, utána már tanár úr/tanárnő a megszólítása?

Figyelt kérdés
Szóval ha van egy belgyógyász orvos, és mondjuk a szakvizsga után 3 évig dolgozik és úgy dönt, hogy még tanulni szeretne és belgyógyászatból sikeresen felvételizik az orvosi egyetem belgyógyászat PhD képzésére és azt elvégzi, utána a kórházban már tanár úr/tanárnő a megszólítás vagy ahhoz nem elég a PhD, hanem adjunktusi fokozat kell hozzá? Vagy hogy van ez? Csak olyanok válaszoljanak, akik biztosra tudják a választ!

2014. júl. 15. 21:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
tanát úr megszólítás = "Dr. habil."fokozat (professzor)
2014. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Neeeem.... a professzor már professzor úrnak/asszonynak kell szólítani. A tanár a professzor "alatt" van.
2014. júl. 15. 22:16
 3/25 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha egy szakterületből PhD-zik, akkor már hordhat olyan névtáblát a kórházban, hogy Dr. Vezetéknév Keresztnév PhD
2014. júl. 15. 22:29
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
én csak dokinak hívom, mindegy, miből pdh-zott
2014. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Úgy szólítod meg, hogy doki?!
2014. júl. 15. 23:30
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem azért, de elvégezte az orvosi egyetemet, rezidens volt, szakvizsgázott, a te egészségedért küzd, azért tanulta végig az életét... Talán egy doktor úr/doktornő megszólítás kijárna neki... Egy minimális tisztelet.
2014. júl. 15. 23:31
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem kell így szólítani, az nagyon fura lenne :)

Doktor Úr/doktornő megszólítás tökéletes.

Én orvostanhallgató vagyok, a fiatal szakorvosokat/jelölteket általában tegezzük (mert megengedik), az idősebbeket... Megpróbálom kikerülni a megszólításukat, de ha erre nincs lehetőség, akkor Doktor Úrnak/doktornőnek szólítom őket én is.

A Tanár Úr megnevezéssel én nemigen találkozom klinikumban, de ha igen, az is kolléga, és nem beteg részéről érkezik.

2014. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%

Kéredző ennyire rang kórságban ne szenvedjél már!

Attól hogy valaki orvos nem kell körbeugrálni és földig meghajolni..és felsorolni az összes címét. Nem küzd az én egészségemért. (azért az immunrendszerem harcol permanensen)

Pont ugyanolyan mint egy kőműves "ezért küzd" hogy nekem jó házam legyen...igen ha éppen én vagyok a megrendelője, egyébként nem. Az orvos se más.

2014. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Orvostanhallgató vagyok én is és a kórházban van egy-két tanár, akit az ápolótól elkezdve a többi orvosig mindenki tanár úrnak illetve tanárnőnek szólít. Szóval nem "beteg" vagyok. Bár ha a beteg esetleg tudja, hogy az orvosa tanári titulussal rendelkezik, szerintem örül neki az orvos, hogy a beteg tudja a pontos megszólítást.
2014. júl. 15. 23:59
 10/25 A kérdező kommentje:
Csak mondjuk, amikor újra kell éleszteni, akkor nem "rendeled meg". Ez nem körülugrálás. Drága, ha elvégzel akár egy orvosi, akár egy jogi egyetemet, vagy bármilyen más területen PhD-zel, majd meglátod, hogy ha már annyit letettél az asztalra, talán a pontos, helyes megszólítás nem túl nagy elvárás és nem "körülugrálás".
2014. júl. 16. 00:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!