Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szociológia alapképzésre...

Ha szociológia alapképzésre fogok járni, akkor lehetséges még, hogy majd valami mesterképzéssel kriminálpszichológus legyek?

Figyelt kérdés
Ez lenne álmaim foglalkozása, de pszichológiára biztosan nem vettek volna fel, sokkal több pont kéne oda. Viszont valószínű, hogy szociológiára felvesznek. Innen még elérhetek valahogy a kriminálpszichológusig, vagy a szociológia semmit nem ér ebből a szempontból?

2014. júl. 20. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy kriminálpszichológiára szakosodjál először pszichológusnak kell lenned. Szociológus alapdiplomával nem tudsz pszicho mesterre menni...így már itt megbukik a dolog.
2014. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az első. Kriminálpszichológus soha nem leszel, ha nem pszichológia szakra mész.
2014. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha hajlandó vagy külföldön elvégezni a mestert, akkor lehetsz. Liverpoolban van jelenleg Európában a legjobb képzés, és legjobb tudomásom szerint felvesznek szociológia alapképzéssel is (én idén végeztem és volt csoporttársam, akinek szociológia alapképzése volt).


[link]

2014. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szabad név? ***** válasza:
Mennyi pontod van? Nem is jelöltél pszichológiát?
2014. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehetnél, ha pszichológia a minorod, de tudtommal pszichológia minor csak Szegeden van (legalábbis néprajzos barátnőmnek pszichó volt ott a minorja, azt tudom).
2014. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, megnéztem, Szegeden is csak volt...
2014. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt is hozzá kell tenni, hogy kriminálpszichológia mesterképzés jelenleg hazánkban nem elérhető, így mindenképpen külföldön kell majd a mestert megcsinálnod, már ha tényleg ennyire szeretnéd. Ha nagyon elhivatott vagy, akkor azt tanácsolom, hogy igyekezz tapasztalatott szerezni bűnözőkkel (önkéntesként pl.), feküdj rá a nyelvre, a kutatásmódszertanra, valamint arra, hogy minden szemeszterben igyekezz jól teljesíteni, ugyanis például ahol én csináltam a mestert, oda 4-es átlag felett kellett teljesíteni az alapképzés során (nem csak az államvizsgát, hanem az összes tárgy átlagát nézték).
2014. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!