Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Ha szociológia alapképzésre fogok járni, akkor lehetséges még, hogy majd valami mesterképzéssel kriminálpszichológus legyek?

Ez lenne álmaim foglalkozása, de pszichológiára biztosan nem vettek volna fel, sokkal több pont kéne oda. Viszont valószínű, hogy szociológiára felvesznek. Innen még elérhetek valahogy a kriminálpszichológusig, vagy a szociológia semmit nem ér ebből a szempontból?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kriminálpszichológus, pszichológia, szociológia, mesterképzés

2014. júl. 20. 13:16  Privát üzenet  

A válaszok
Ahhoz hogy kriminálpszichológiára szakosodjál először pszichológusnak kell lenned. Szociológus alapdiplomával nem tudsz pszicho mesterre menni...így már itt megbukik a dolog.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2014. júl. 20. 13:39 Privát üzenet
Jól mondja az első. Kriminálpszichológus soha nem leszel, ha nem pszichológia szakra mész.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2014. júl. 20. 13:42 Privát üzenet

Ha hajlandó vagy külföldön elvégezni a mestert, akkor lehetsz. Liverpoolban van jelenleg Európában a legjobb képzés, és legjobb tudomásom szerint felvesznek szociológia alapképzéssel is (én idén végeztem és volt csoporttársam, akinek szociológia alapképzése volt).

[link]

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2014. júl. 20. 13:58 Privát üzenet
szabad név? nevű felhasználó válasza:

Mennyi pontod van? Nem is jelöltél pszichológiát?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2014. júl. 20. 15:30 Privát üzenet
Mandulavirág nevű felhasználó válasza:

Mehetnél, ha pszichológia a minorod, de tudtommal pszichológia minor csak Szegeden van (legalábbis néprajzos barátnőmnek pszichó volt ott a minorja, azt tudom).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2014. júl. 20. 15:57 Privát üzenet
Mandulavirág nevű felhasználó válasza:

Nem, megnéztem, Szegeden is csak volt...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2014. júl. 20. 16:12 Privát üzenet
Azt is hozzá kell tenni, hogy kriminálpszichológia mesterképzés jelenleg hazánkban nem elérhető, így mindenképpen külföldön kell majd a mestert megcsinálnod, már ha tényleg ennyire szeretnéd. Ha nagyon elhivatott vagy, akkor azt tanácsolom, hogy igyekezz tapasztalatott szerezni bűnözőkkel (önkéntesként pl.), feküdj rá a nyelvre, a kutatásmódszertanra, valamint arra, hogy minden szemeszterben igyekezz jól teljesíteni, ugyanis például ahol én csináltam a mestert, oda 4-es átlag felett kellett teljesíteni az alapképzés során (nem csak az államvizsgát, hanem az összes tárgy átlagát nézték).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2014. júl. 20. 21:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szociológia alapképzéssel lehet pszichológia mesterképzésre menni?
Hova menjek továbbtanulni? Pszichológia, jog, társadalomtudomány, informatika, közgazdaságtan, igazgatásszervező, szociológia?
Corvinus Nemzetközi tanulmányok, (Corvinus Emberi erőforrások), ELTE politológia vagy ELTE jog? Nos, ezek a szakok érdekelnek. Elsősorban az a célom, hogy minél intelligensebb,...
Milyen elhelyezkedései lehetőségek vannak szociális munkás szakon diplomával? Milyen maga a munka? Többi lent.
Szerintetek hogy tud elhelyezkedni egy kriminálpszichológus?
Milyen tantárgyakra erősítek rá, ha szociológia, pszichológia irányba készülök továbbtanulni? Milyen egyetemeket/fősulikat ajánlotok? 17L

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!