Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyetem...

Van itt olyan, aki egyetem mellett dolgozik? El tudná mondani, hogy milyen?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon sokan. én is dolgozni fogok. nehéz lesz de muszáj ha megszeretnék élni. Nem a szüleim fognak eltartani, messze leszek tölük, így gondoskodnom kell magamról
2014. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mégis milyen munka van, amiből meg lehet éni kulon. Lehetses egyaltalan?
2014. júl. 21. 13:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Fontos lenne ezt tudom! vészes!
2014. júl. 21. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Először is, nem csak a munka van: első félévtől kaphatsz szociális támogatást, ha jól tanulsz, a második félévtől ösztöndíjat, ezek mellett van még a Bursa Hungarica ösztöndíj (nézz utána, igaz, csak pár ezer forint, de sok kicsi sokra megy).

Ezekből azért bejön némi pénz. Aztán: koliban érdemes lakni, az albérlet töredékéért.

Ezek mellett diákhitelt is fel lehet, legeslegvégső esetben (a visszafizetés szívás, most már észrevettem :( )


Na és mindezek mellett lehet vállalni alkalmi munkákat vagy valami nagyon rugalmas munkaidejűt. Én azért nem javaslom az állandót mert úgy abszolút kötve vagy, és a munkaadót nem fogja érdekelni, ha órád van, tanulni kéne stb. Úgy meg nem sok értelme van az egyetemnek....

2014. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát összesen mennyi pénz jön be havonta. KB. tegyük fel alkalmi munka + 20000
2014. júl. 21. 13:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet belőle megélni.
2014. júl. 21. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:

diák munkát vállalsz több pénz jön be mint 20ezer.


am mivel én fizetősön leszek (szakomon nincs államilag támogatott, mivel a suli művészeti szakjaitól elvették az összes támogatott helyet) így nekem nem igazán járnak ösztöndíjat, vagy legalábbis nincs olyan sok lehetőségem mint az államilag támogatottnak

2014. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ösztöndíj (iskolától és teljesítménytől függően): 10E--45E (én kaptam BTK-n 39E-t is, nem az volt a legmagasabb akkor)

Szoctám (sok mindentől függ): 10--50E

Bursa: 5E


Ha elég jól tanulsz, van szintén diák tesód (ez a szoctámnál számít), nem kőgazdagok a szüleid, a 40-50E teljesen reális. Ha pedig koliban laksz, és nem dorbézolsz, ez nem olyan kevés pénz.

2014. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nagyon akarsz,akkor el tudod tartani magad. én is fizetős szakra járok,mert a gazdasági szakokon 2 éve nem volt államilag támogatott hely. burger kingben dolgoztam mellette, havi 2-3 munkanappal meg tudtam keresni 50-60ezer forintot,most harmad éves leszek. most egy multinál dolgozom idegennyelvű ügyfélszolgálaton,most ugyanannyi munkával megkeresem a 90ezer forintot is egy hónapban. ez egy 4 órás munkaviszony. én otthon élek a szüleimmel, de havi 40ezer a suli részletfizetésre,mellette költök magamra, de kellemesen eléldegélek ajelenlegi diákfizumból. azt azért tegyük hozzá,hogy vagy munka vagy ösztöndíj. a kettő együtt nem sok embernek sikerül, vagy nagyon könnyű szaknak kell lennie,ha heti 20 óra mellett még 4-5 jegyeket szerezzen az ember
2014. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!