Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha angolból van már középfokúm...

Ha angolból van már középfokúm, és most emelt érettségit csinálok, akkor nem 28+50 pontot fogok kapni, ugye?

Figyelt kérdés
Hanem csak 50-et, és külön a nyelvvizsgáért már nem jár, ha jól gondolom, igaz? Tehát érdemesebb lenne egy spanyol emeletet csinálnom, mert azzal 60% fölött már a középfokú spanyol nyelvvizsgám is meglenne, igaz? Nem tudom, hogy jól gondolom-e, ezért lenne szükségem a segítségetekre. :D Ami még "fontos", és ne utáljatok érte, de a hátrányos helyzetemért is jár 40 vagy 50 pont, igaz? Most éppen gyógypedagógiát tanulok, ami 8 féléves, de el szeretném végezni a pszichológiát is (azt még nem tudom, hogy nappalin vagy levelezőn, illetve hogy még gyógyped. közben, vagy már csak utána kezdjem-e el), ami ugye 6 féléves, ha jól láttam, és így pont kihasználnám a 12 félévemet, plusz ugye ráfizetnék 2-t. Szerintetek ez így megoldható?
2014. júl. 22. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod, csak az 50-et kapod meg az emelt angolra, így tényleg érdemesebb megcsinálni a spanyol emeltet. A hátrányos helyzetért pedig 40 pont jár. Ezzel ki is maxolod a többletpontokat. És igen, 12 félév ingyenes és felhasználhatod akármire, viszont szerintem pszichológia alapszakkal nem sokra mész a mesterszak nélkül, és az már fizetős lesz!
2014. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreértettem. Azt hittem angolból is emeltezel meg spanyolból is. Akkor nem maxolod ki a többletpontokat, de minden más úgy van ahogy írtam:)
2014. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De, kimaxolja, jól írtad, mert 28 pontot kap az angol nyelvvizsgáért, 50 pontot a spanyol emeltért + a hátrányos helyzetért is 40 pontot legalább, ez alaphangon is 118 pont és 100 többletpont kapható.


Abban viszont tök igazad van, hogy a pszichológia mester nélkül nem és semmit. Gyógyped az alapképzés, én valami ehhez kapcsolódó mesterre mennék inkább.

2014. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! :D Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy a hátrányos helyzet az 40 vagy 50, de akkor 40. Szerintem az lesz akkor, hogy spanyolból emeltezek, mert úgy járok a legjobban, habár az angolt sokkal jobban szeretem...

A pszichológia és a gyógypedagógia nagyon szuper együtt szerintem, gyógypedagógián belül logopédus és fejlesztő pedagógus leszek majd, persze biztosan tovább fogom magam képezni, de a pszichológia általános iskolás korom óta álmom, és már csak azért is meg szeretném csinálni. Persze az is elképzelhető, hogy megyek mesterre (nem tudjátok, mik a lehetőségek? neveléstudományról olvastam, azt hiszem), és majd munka mellett levelezőn csinálom meg a pszichót, de újraérettségiznem mindenképpen kell.

2014. júl. 22. 10:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben utána néztem, és pszichón sajnos nem opció a spanyol, tehát újratervezés...
2014. júl. 22. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!