Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek alapján PhD (tudományos)...

Ezek alapján PhD (tudományos) fokozatú gyakorlati (klinikai) orvosok is vannak?

Figyelt kérdés

Az orvosi osztatlan MSc képzés 6 év, utána lehet választani:

- rezidensképzés azoknak, akik a betegekkel szeretnének foglalkozni (gyógyítani), de ezzel marad a kisdoktori (dr. med., nincs tudományos fokozat)

- doktori képzés, melyet az elméleti orvoskutatói pályára és oktatói pályára készülőknek ajánlanak --> ezzel PhD (nagydoktori: Dr. XY PhD) fokozatot lehet szerezni


Azon gondolkodtam, hogy vannak-e olyan orvosok, akik szereztek PhD-t, mégsem kutatók, hanem gyógyítók. Ez alapján lehetséges? --> [link]



2014. júl. 24. 18:46
 1/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
85%
Igen, lehetséges; és igen, vannak.
2014. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor ők egyszerre gyógyítanak + kutatnak is? Vagy mit jelent a tudományos világban a tudományos fokozat (azon kívül, hogy elismert szava van az ilyen embernek a tudományos publikációknál)??
2014. júl. 24. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha valaki csak az általános orvosit csinálja meg ( 6 év ) és utána nem jelentkezik rezidensre se meg PhD-ra se akkor ő mit tud csinálni? Elhelyezkedhet PhD nélkül kutatói pályán?
2014. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Vannak, de klinikum mellett nehezebb megszerezni a PhD-t, sokkal tovább tart. Akit én ismerek, 40 éves korára szerezte meg urológusként a PhD fokozatot.

A legtöbben, akik szeretnék megcsinálni a doktorit, előbb elméleti intézetben helyezkednek el (például élettan), itt 3-5 é alatt megszerzik a PhD-t, és utána kezdenek klinikumi pályán (ha inkább ezt választják kutatás helyett).

2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Vannak, én is ezt tervezem. Őket hívják tudós-doktornak.


Külföldön van is rá igény:

[link]

2014. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy nem csak én gondolkodom ilyeneken. :) Számomra a klinikum és a kutatóiság egyszerre kellene, akkor teljesedne be a karrierálmom...
2014. júl. 25. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

A PhD a legmagasabb iskolai végzettséget jelentő tudományos fokozat. A klinikai orvoslás területén is az, nemcsak az elméleti orvostudományok területén.


Professzor nyilván senki sem lehet PhD, majd azt követő habilitáció nélkül, márpedig sokszor halljuk, hogy valaki csak a professzor úrral hajlandó kezeltetni, operáltatni magát.


Komoly klinikán osztályvezető főorvos nem igen lehet valaki PhD nélkül.


A 6 év egyetem mesterszintű diplomával jár, amit orvosoknál MSc helyett dr. med. rövidítéssel jelölnek hagyománytiszteletből. A rezidensképzés szakirányú továbbképzési szak, ahol szakorvos lesz az általános orvosból, ahogyan más területen a mérnökből szakmérnök.

2014. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!