Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv. Nem vettek fel az Egyetem...

Üdv. Nem vettek fel az Egyetemre. Borzasztó érzés, úgy érzem , hogy élni sem akarok. Okj képzésekkel mehetek valamire az életben?

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én most végeztem el az egyetemet, de alig találok a végzettségemnek megfelelő munkát (közigazgatás létszámstoppal), szóval most OKJ-s képzésen gondolkodom, sok helyre kérik a középiskolai végzettség mellé. Elvégzed az OKJ-t és utána újra megpróbálod az egyetemet, még tárgyat is befogadhatnak. De ott van a pótfelvételi is, meg kell próbálni.
2014. júl. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom, hogy nem sikerült, de remélem, tudod, ez nem a világvége. Mi történik, ha kihagysz egy évet és akkor újrafelvételizel? Elmondom neked. Semmi.

OKJ-val is láttam már elhelyezkedni embert, nyilván nem élete csúcspontjára jutott ezzel a képzéssel, de így legalább van munkája, és ez jól jön, hisz már egyetemre jár.


Ne aggódj, nem sürget a tatár és egy kis pihenés neked is jár!

2014. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem csak egyszer lehet próbálkozni. Egyik legjobb barátomat pl. elsőre nem vették fel az orvosira, aztán következő évben már sikerült, és végig ő volt az egyik legjobb tanuló az egyetemen.


Próbáld hasznosan eltölteni ezt az egy évet. Tanulj, szerezz egy szakmát, menj ki külföldre egy fél évet önkénteskedni vagy bármit csinálni, hogy nyelvet tanulj, dolgozz gyakornokként picit abban a szakmában, ahová felvételizni szeretnél.


Sok sikert :)

2014. júl. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a nyugtató szavakat!! Igazatok van, ez nem a világvége.
2014. júl. 25. 08:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már csak a diákigazolvány miatt is iratkozz be valami nappali OKJ-s képzésre. Én is ezt tettem akkor: nem mentem vele sokra, de buli volt, sok érdekes emberrel megismerkedtem. és kipróbáltam magam olyan területen, mely teljesen más, mint amit most csinálok, de mégis adott valami pluszt.
2014. júl. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne okj-val foglalkozz addig, hanem a következő egy évben járj el nyelvtanfolyamra. Az angol versenyszférában kb olyan alapkövetelmény, mint a magyar (sokszor bele sem írják már az állásajánlatba, annyira egyértelmű), mellette a német nagyon fontos. Ezeket maxold ki, amennyire csak tudod.
2014. júl. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Igaza van kabcsinak. Én is angolt tanulok az elkövetkező évben, aztán jelentkezek valahova.
2014. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs ki adott negatívot az előző kérdésemre, de akkor aki így gondolta, az végezzen el egy okj-st és majd megtudja mire megy vele.
2014. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én OKJ-t javasoltam, de nem pontoztam le senkit. Viszont aki az OKJ ellen van, az gondoljon abba bele, ki állja majd a TB-járulékot egy éven keresztül.


Egyébként a nyelvtanulás és valami lazább OKJ-képzés nem zárja ki egymást, sőt: sok szakközépiskola ingyen nyelvoktatást biztosít (pl. Athénénél pár éve még így volt).

2014. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvtanulást javasoltam, de természetesen nem pontoztam le senkit. És valóban nem zárja ki egymást a kettő.
2014. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!