Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem emelt érettségi?

Történelem emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy emelt érettségit mivel amikor én érettségiztem nem volt szükség emeletre de most szeretnék másik szakra menni ahova kell.

A probléma az, hogy 3 éve érettségiztem azóta a történelemhez hozzá se szagoltam. Amúgy se voltam túl jó belőle.

Hogyan álljak neki a tanulásnak ? Mivel kezdjem ? Milyen könyveket tudnátok ajánlani ?

Kifejezetten jó érettségit szeretnék tenni közel 80-90%- osat szóval nem csak az a lényeg, hogy a kettes meglegyen.



2014. júl. 25. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a magam részéről és a száray féle könyvekből készültem, és minden anyagrész végén (kb 10 anyag 1 anyagrész) feladatokat csináltam neten az adott témakörből. Majd a könyv végén érettségi feladatokat.

aztán miután végeztem a 4. könyvel is elkezdtem ismételni.

Nagyon kell tanulni és sokat, de megoldható.

Tételeket magamnak dolgoztam ki.


79% os lett idén az emeltem.

2014. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első jól mondja: Száray!! Nagyon jó könyvsorozat.

Itt az egyik válasznál van 1 "lista":

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Amúgy kezdj "barátkozni" töris cikkekkel, forrásokkal, ezzel rá tudsz hangolódni a témára, utána a tankönyvek már nem lesznek olyan vészesek :).

2014. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Esetleg még forrásokat cikkeket tudnátok küldeni ?
2014. júl. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!