Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi eljárás 2014?

Macy@ kérdése:

Pótfelvételi eljárás 2014?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem sikerült bekerülnöm egyik felsőoktatási intézménybe sem, viszont izgatottan várom, a pótfelvételi lehetőségeit. Azt értem, hogy nem minden szak indít pótfelvételit. De mikor tudom meg, hogy melyik szakoknál van még szabad férőhely? És van lehetőségem pótalkalmasságit tenni? vagy már csak jövőre tudok suliba menni? Gólyatábor vagy kollégiumi elhelyezés szintén működhet, ha pótfelvételin vesznek fel? Köszi a válaszokat előre is!

2014. júl. 25. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Pótfelvételit aug. 12-ig lehet intézni. Nem minden szak indít pótfelvételit. Csak 1 szakot lehet megjelölni és olyannal még nem találkoztam, hogy lenne államilag támogatott képzés, amit ilyenkor indítanak, szóval számolj azzal, hogy csak fizetősre fognak felvenni (átsorolással átkerülhetsz államira, de biztosabb, ha jövőre újrafelvételizel). Ahol alkalmassági vizsga van, ott nyilván lesz pótalkalmassági vizsga.


Augusztus 28-án derül ki a felvételi eredmény. A pótfelvételizők épp ezért lecsúsznak a kollégiumi jelentkezésről és sok esetben a gólyatáborról is. Még a kurzusfelvételnél is hátránnyal indulhatnak (nálunk pl. 29-én van a kurzusfelvétel).

2014. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szakokkal kapcsolatban meg sasold mindennap a felvit. Ki fogják / szokták írni, hogy megtekinthetők a pótfelvételin meghirdetett szakok.
2014. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ!!! :)
2014. júl. 29. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!