Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most komolyan válaszoljon...

Most komolyan válaszoljon erre valaki! Tényleg felesleges lediplomázni, ha az ember nem reál tantárgyból diplomázik?

Figyelt kérdés
Tehát nem mérnöki vagy orvosi? A humán szakoknak tényleg semmi értelme?
2014. júl. 26. 21:17
 1/10 Tgeenay ***** válasza:
74%
Rengeteg hely van ahova felvesznek barátokat,családot,havert,haver haverjának a munkanélküli haverját csak diplomája legyen mert hogy néz már ki ha nincs.
2014. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tgeenay ***** válasza:
64%
Hallottam már olyanról aki bölcsész diplomával bankban dolgozik.
2014. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem a humán tárgyak mennek, és tényleg ennyire elfelejthetem, hogy nem valami gyári munkás leszek?
2014. júl. 26. 21:25
 4/10 Tgeenay ***** válasza:
73%
Konkrétan mit szeretnél?
2014. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Attól, hogy esetleg nem találsz állást attól még nem értelmetlen. Sokan nem értik mennyit ad az ember személyiségének, ha ismer valami kultúrát alaposan. Csak annyit látnak, hogy nem használja azt tudást pénzkeresésre. De azt nem, hogy ő ezen keresztül észleli a világot.


Amúgy ha folyékonyan beszéled az angolt és még egy (nagy) nyelvet és van diplomád, szinte garantáltan nem leszel munkanélküli.


De ott a tanár szakok is, amik szintén jó dolgok.

2014. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy baromság. El lehet helyezkedni, az ilyen emberekre is szükség van. Az más kérdés, hogy aki érdeklődik a humán terület iránt, az rendszerint elmegy nyelvszakra, történelem vagy magyar szakra, mert hogy "ez érdekel gimnéziumban is", és diploma előtt kezd el csak gondolkozni azon, mit is dolgozna vele. Na, ezzel van igazán baj.
2014. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a humán tárgyak mennek, és tényleg ennyire elfelejthetem, hogy nem valami gyári munkás leszek?"


- Ha gyári munkás szeretnél lenni, akkor legyél nyugodtan az. Ha viszont nem, akkor mi lennél inkább? Na, látod, itt a gond, hogy nicns ötleted. Akkor miért lenne munkád, mi alapján választanál jó szakot?

2014. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Abban van ráció hogy manapság a gazdasági, mérnöki és egyéb "reál" átfedésű szakok a legpiacképesebbek, viszont ahogyan előttem is írták ha beszélsz 1-2 nyelvet, akkor már olyan nagy baj nem lehet! Én is mindig humán beállítottságú voltam a középiskolában, és ha az egzisztenciám megengedi akkor tuti valami ilyen szakra megyek, törire azt hiszem! Szóval szerintem ne befolyásoljanak a sztereotípiák, és ha neked ezek a tárgyak mennek jól akkor végezd el! Vesztenivalód nincsen vele. Sok sikert a választáshoz! :)
2014. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem felesleges, csak oda kell figyelni, nehogy büfészakra menjen az ember.

Nyelvvel, tanári diplomával pl. lehet dolgozni. Szerintem történésszel is, ha nagyon jó vagy belőle.

A pszichológia sem büfészak, oda is lehet menni angol, töri vagy magyar érettségivel, tehát humán beállítottságúként. Talán jobb is így, mivel egy nagyon reálos ember nem biztos, hogy olyan könnyen megérti, belehelyezkedik mások érzelemvilágába, mint egy humán beállítottságú. Persze, itt is megvannak a kivételek.

A büfészakok azoknak valók, akiknek a kapcsolataik miatt meglenne a munka, de ahogy előző válaszoló is írta, kell egy diploma hozzá, mert milyen az, hogy nincs neki...

2014. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
#5 mert a sok diplomás emberről süt az értelmiség, amikor eldobja a cigicsikket, köpköd az utcán, avagy leáll pisálni az aluljáróban öltönyben aktatáskával.
2014. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!