Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! ( Leginkább...

Orvostanhallgatók! ( Leginkább SZOTE ) Lenne hozzátok egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék a SZTE ÁOK általános orvosi szakja iránt olyan emberektől akik ott tanulnak és személyes véleményt tudnak mondani.

Olyanokra lennék kíváncsi, hogy

Mennyire tartjátok nehéznek az egyetemet?

Minden órátok az orvosi karon van vagy van ahol vándorolni kell?

Mennyire komolyan tanuljátok a latint,pszichológiát?

Tanárok milyenek?

Egy héten körülbelül hány órátok van?Gyakorlat?

Mivel ez osztatlan hány nyelvvizsga kell a diplomához?



2014. júl. 26. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A nehézségét nehéz objektíven megítélni. Engem érdekel, szeretem, szerencsére jó eszem van (gyorsan és viszonylag könnyen tanulok), és képes is vagyok leülni tanulni, mikor tudom, hogy muszáj. Ennek meg is van az eredménye, elég jó jegyekkel csinálgatom az egyetemet. Vizsgaidőszakban sokat tanulok, szorgalmiban nem igazán, bár az első 2-3 évben év közben is elő kellett venni a dolgokat. Emellett nekem azért van időm élni is. De olyanok is vannak, akik sokkal nehezebben veszik az egyetemi akadályokat. (Ők meg másban jók:))


2. Nekem minden órám az orvosi karon volt a nyelvkurzusokat kivéve. De a szabadon választható kurzusok között van olyan is, amit más kar hirdet, így azok értelemszerűen azon a karon vannak. Viszont az anatómia intézet pár villamosmegállónyira van a klinikakerttől. De azon kívül első pár évben egy rakáson van minden.


3. Egyik se kifejezetten komoly. Latinból az alapok kellenek (főnévragozás, de abból is főleg csak a birtokos eset), fokozás, 1-2 igeragozás. Semmi extra.

Pszichológiából volt vagy 3 félév, nem egy nagy szám... Szerintem sokkal jobb dolgokat is ki lehetne belőle hozni:D


4. Változó. Vannak jók és kevésbé jók. Na meg ízlések és pofonok...van olyan tanár, akiről én falra másztam, az egyik ismerősöm meg kb. a példaképének tekintette:D

De többségében szerintem normálisak. A gyakorlatvezetők meg főleg:)


5. Szemeszterenként változó. Elég sok, de mondjuk én nem jártam be minden előadásra...:D De ha mindenen ott akarsz lenni (amit amúgy nem javaslok:D), akkor reggel 8-tól este 5-6-ig bent lehetne ülni...


6. Tudtommal egy középfokú (de azt hiszem meg vannak adva a lehetőségek), de a TVSZ-ben biztosan benne van.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

(Hatodéves vagyok egyébként)

2014. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Éppen tegnap olvastam, hogy egy középfokú C tipusú nyelvvizsga kell egy élő világnyelvből (angol, német, francia, orosz...)
2014. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!