Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e olyan személy aki tud-e...

Bence989 kérdése:

Van-e olyan személy aki tud-e nekem segíteni abban hogy 16 éves múltam kijártam a középiskolai 9. osztályt de megbuktam és otthagytam az iskolát! Helyette valamilyen tanfolyamot, okj.. Stb. szeretnék elvégezni! Valaki tud ilyet?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
érettségi nélkül esélytelen.
2014. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség több itanfolyamot láttam ahol megfelelnég és csak a 8 osztály kell de az manikűrös tanfolyam
2014. júl. 27. 11:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Nézz munkaügyis tanfolyamokat is... Nem mondom, hogy annyira jók, de legalább fizetnek érte.
2014. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha már láttál ilyen tanfolyamokat, mi a kérdés? Miben kell a segítség?
2014. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És a munkaügyis tanfolyamokrola munkaügyi központban tudok érdeklődni?Vagy hogy van ez?
2014. júl. 27. 11:12
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Előfordulhat, hogy sikerül ezeket elvégezni, még talán munkát is kapsz valahol, de értsd meg, így teljesen megrekedsz, sehova sem fogsz jutni.


Jobb esetben is életed végéig ugyanazt a havei ~80.000-et fogod megkeresni, annyival fogsz nyugdíjba menni, semmi feljutási lehetőséged nem lesz.


Plusz lehet, hogy a munka kérdéshez nem járul hozzá, de amint kiderül, hogy még az érettségid sincs meg, mindenhol lentebb fogsz kerülni a valós vagy nem valós listákon (magyarán szólva lenéz majd mindenki, sehol nem fogsz tudni megbecsülést szerezni, minden kicsit jobb munkától elesel, mert azonnal elhajtanak)


Az, hogy az embernek legyen egy érettségije, már 30-40 évvel ezelőtt is elvárás volt a legtöbb helyen. Igaz, akkor nem kellett még a takarítónőnek is angolul beszélnie és takarítónői OKJ-t elvégeznie, titkárnők és kasszások is vígan voltak egy érettségivel, ez a "mindenre kelljen elvégezni valamit" csak az utóbbi 10 évben lett divat.


De ha még egy érettségid sincs... nem tudom, hogy boldogulhatnál hosszabb távon.

2014. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Beírod a google-be, hogy OKJ-s képzések, a lakhelyednek megfelelően, aztán megnézed, mik a feltételek. Utóbbi egyébként központilag szabályozott, tehát a képzési jegyzés is segíthet a tájékozódásban. Ennyi önállóság elvárható, ha már annyit nem írtál le, fiú vagy lány vagy-e.
2014. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
/ne várd, hogy a "bence989" felhasználónévről messzemenő következtetésekre jussunk a személyedet illetően, mert nem ritka, hogy valaki ismerőse felhasználónevén tesz fel kérdést /
2014. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6


"Jobb esetben is életed végéig ugyanazt a havei ~80.000-et fogod megkeresni, annyival fogsz nyugdíjba menni, semmi feljutási lehetőséged nem lesz. "


Mondd ezt a több 1000 diplomát végzett embernek, akik szakagmunkából, havi 80e-ért tartják fent magukat.


Tudom, erre jön a betanult sablonválasz, hogy "orvosira vagy mérnökire kellett volna menni nem pedig büfészakra". bal bla bla

2014. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mondd ezt a több 1000 diplomát végzett embernek, akik szakagmunkából, havi 80e-ért tartják fent magukat. "


- Hány ilyet ismersz személyesen? EGyébként olvasd át még egyszer, és rájössz, hogy nem mondtál ellent a 6. válaszolónak: az, hogy valaki diplomával jelenleg keveset keres, nem jelenti, hogy egyébként ne volna meg a lehetőség a továbblépésre. A 6. válaszoló csak annyit írt, ez nem adott annak, akinek csak egy szakmája van érettségi nélkül.

2014. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!