Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni....

Pszichológus szeretnék lenni. Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!15 éves lány vagyok. A Szent-Györgyi Albert Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulója vagyok, most megyek tizedik osztályba. Egészségügyi szakon vagyok. Azért is jöttem ebbe a suliba, mert akkor még azt hittem, hogy /mivel itt eü.-t tanulok/ így könnyebb lesz a továbbiakban. De most így hirtelen annyi dolog olvastam, hogy összekavarodtam :) Ugye írták, hogy a 4 érettségi tárgy+a biosz és jó ha van emelt is. Viszont olvastam, olyanokat is,hogy szakközépben nincs lehetőség emeltet tenni... A tanulmányi eredményem szerintem jó! Általánosból kitűnővel jöttem és most 9. év végén is az lettem. Szeretek tanulni, de nem kell sok időt ráfordítanom, mert hamar megjegyzem a dolgokat. Szóval eddig még nem volt problémám a tanulással. Kedvenc tantárgyaim az angol, magyar, matek és az összes szakmai tantárgy. pl.: anatómia, eü. alapismeretek, gondozástan, pszichológia. A törit is szeretem, de arra sokkal több időt kell szánnom, mint a többi tantárgyra. Nincs olyan, amit utálok vagy nem szeretek. Mindegyikben találok olyat, ami tetszik. És még azt szeretném kérdezni, hogy milyen nyelvvizsgát és hol éri meg tenni Békés megyében lehetőleg. Először középfokút szeretnék. Szóval a kérdésem az lenne, hogy jó lesz. ha elvégzem a még hátra levő 3 évemet, ezzel szerzek egy érettségit és még maradok 2 évre megszeretni az ápolói szakmát. Ezután hová mehetek tovább? Vagy már ott elrontottam, hogy nem gimibe mentem? Milyen iskolákat kell elvégezni egy pszichológusnak? És ez kb. hány évet vesz igénybe?

Kérlek titeket segítsetek, mert nagyon tanácstalan vagyok :) Előre is köszönöm!



2014. júl. 27. 17:50
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia! Mondhatjuk, hogy kis különbséggel én is a te cipődben járok. Ugyanilyen idős vagyok és én is pszichológia felé szeretnék majd menni, éppezért utánanéztem néhány dolognak. Először is, 5 tárgyból kell érettségizni, 4 kötelezőből és 1 szabadon választottból ami jelen esetedben a biológia lenne. Azt hozzá kell tenni, hogy a pszichológiai képzés egyik feltétele, hogy kell 1 db emelt szintű érettségi töriből/magyarból/bioszból/angolból/németből/oroszból. (egyébként ezek az emelt érettségiből származó pontok nélkül a pontjaid nem is lennének meg)

Említetted, hogy tanulsz ebbe a szakmába vágó tárgyakat is (pl anatómia). Ez rettentő hasznos lesz a későbbiekben, mert sokan mondják, hogy az elég húzós tantárgy, de ha tényleg olyan könnyen jegyzel meg dolgokat, akkor neked érdemes tanulni!

Harmadjára, az tévhit, hogy szakközépben nem lehet emelt szintűt tenni, mert én is olyanba járok ( Egyébként ez az a kis különbség közöttünk, hogy az órarendünk biztosan teljesen más. Az enyém például olyan, hogy a heti 5 napból 2-őn csak a szakmai tárgyakat tanulom, a maradék 3-on pedig a közismereti (matek, magyar, fizika...) tárgyakat, így lehetőségem van ugyan olyan érettségit tenni, mint egy normál gimnazista, de az 5. év elvégzése után szakmám is lesz.)

A pszichológussá váláshoz először is egyetemre kell felvételizned, ahol először az alapképzést kell elvégezned (BA) ez után még nem nevezheted magadat pszichológusnak, de már munkába állhatsz, és csak olyan területeket tölthetsz be, mint a viselkedőelemző. Ezután tovább tanulhatsz még, mehetsz mesterképzésre (MA), és doktori képzésre is, minekutána a neved elé kerül az a bizonyos "dr." Remélem tudtam segíteni! :)

2014. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mire két és fél év múlva oda kerül a sor, hogy választani kell, egész más elképzeléseid is lehetnek, nem kell még ilyen komolyan foglalkozni a felvételivel. Ha jól érzed magad ott, ahova most jársz, akkor természetesen maradj ott. Nem olvashattál ilyet, illetve ha olvastál, megalapozatlan információ volt, hogy szakközépből nem lehet emeltet tenni. A pszichohoz legalább egy emelt kötelező, de a pluszpontok miatt jó, ha kettő a magyar, töri, matek, biosz vagy egy nyelv valamelyikéből. A helyedben én megszerezném az ápolói szakképzettséget, legyen egy szakmád, ami mindig és mindenhol jól jön, aztán utána felvételizhetsz, akár később is leteheted az emelteket. A nyelvvizsgát teljesen mindegy, hogy hol teszed le, ismerkedj meg a nyelvvizsgatípusokkal, kérd a tanárod véleményét, és válaszd ki a stílusodnak megfelelőt. 60% feletti emelt nyelvi érettségi egyúttal nyelvvizsgát is jelent, de az nehezebb, mint az elvileg azonos szintű középfokú nyelvvizsgák.

A pszichológia szak az egyetemen összesen 5 év.

2014. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Elsőnek: dr. nem lesz, nem orvos, bölcsész!
2014. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, PhD után lesz dr, de az még több év, és nem kötelező.
2014. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Első vagyok, köszi, hogy javítottatok és bocsi a téves infóért!
2014. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Most egy ideig megnyugodtam! :D

Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2014. júl. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!