Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti gimnáziumba járok és...

Attilaa097 kérdése:

Esti gimnáziumba járok és ELTE Ik Programtervező informatikára szeretnék menni, mely tantárgyakra érdemes nagyon figyelnem?

Figyelt kérdés
Mellette minden hétvégén magántanárhoz járok (Matek, mire kéne nagyon odafigyelnem? Tehát azzal tisztában vagyok, hogy matekot nagyon durván kell vennem, de még mire kéne figyelnem? Azt mondták, hogy az informatikát jobb lenne az egyetemen elkezdenem..(Középszintűt akár most is lerakom kitűnőre)17/f

2014. júl. 27. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Valóban kell a matematika, kell a jó logika, de én elég nagy hülyeségnek tartom, hogy "az informatikát jobb lenne az egyetemen elkezdenem", mivel te programozó leszel. Ezzel azt akarom mondani, hogy a matekot ilyen szinten ne helyezd előnybe, hogy az informatikát egy az egybe kitúrod, mert "ráér".

Az informatika érettségi nulla, köze sincs a valós informatikához, amit te fogsz majd tanulni. Talán az emelt szinten a programozásnak van értelme, meg az adatbázis kezelésnek, de azok is csak minimális alapként szolgálnak.


Szóval én mindenképp javaslom, hogy szabadidődben feküdj rá a programozásra, nem túl kellemes egyetemen találkozni vele először.

2014. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Off: Én is úgy gondolom az elmondások alapján, hogy az ELTE-n túl sokat várnak proginfón így matematika terén, inkább csak szívatják vele a népet (feleslegesen).
2014. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a hozzászólást, nagyon sokat segítettél! Valami pontosabb információval tudnál szolgálni témákkal kapcsolatban? Hol kéne elkezdenem az emelt szintű programozást? Sajnos jegyzet, és tanár híján elég nehéz ilyen dolgokhoz hozzájutnom..
2014. júl. 28. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki kell választani egy nyelvet (ajánlom a C-t, de sokan a Python-ra esküsznek - mondjuk én középsuliba Pascaloztam, de azt hanyagold szerintem), keresni hozzá tutorialokat és gyakorolni, sokat. Érettségin az emelt programozás nem akkora durranás, fájlkezelés plusz a beolvasott adatokkal pár alapvető művelet (egyetemen épphogy pár hét alatt elérik ezt a szintet, szóval tényleg gyorsan lehet tanulni, ha az ember gyakorol).
2014. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagyis szabadon választható? Java-val mi a helyzet? Úgy hallottam hogy eléggé népszerű lett mostanság az objektum orientált nyelv..
2014. júl. 28. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem vagy jártas programozásban, akkor hót felesleges OOP nyelvvel kezdeni, mert csak összezavar. Nem tudom, hogy gondolkozol-e emel érettségiben, de jelentkezésnél lesz egy lista, ahol ki kell választani a programnyelvet, szóval részben kötött, de szabadon választható. Mellesleg emelt érettségire hülyeségnek is tartanám Java-val menni, mert az objektum orientáltság oda abszolút nem kell.

Szóval először tanulj meg egy nem OOP nyelven programozni, utána azt alapnak lehet használni (egyetemen is így szokták kezdeni).

2014. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
C++? Vagy C#?
2014. júl. 29. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:

sima C vagy Python.

Ahhoz hogy kihasználd a C++ és C# "előnyeit" kell tudni az objektum orientált gondolkodásmódot.

2014. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(mert amúgy C# tisztán objektum orientált nyelv)
2014. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!