Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én villamosmérnök, mérnökta...

Ha én villamosmérnök, mérnöktanár vagyok akkor taníthatok-e matekot? (középiskolában)

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem... Mostanában annyit szigorítottak ezen, hogy nem hinném, hogy felvennének, ha nincs konkrétan matektanári végzettséged. De érdeklődj esetleg egy iskolánál...
2014. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom hogy nem (egy volt tanárom sem tanithatott matekot, pedig neki mégtöbb diplomája volt)
2014. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az taníthat jelenleg középiskolában, akinek "középsikolai tanár" végzettsége van. Egyébként lehet, hogy le tudnád adni a középiskolás tananyagot, de egy villamosmérnök kb. 4 vagy 5 matekos tárgyat tanul, a matematikatanár pedig 30-35-öt. Szóval (feltehetően) kb. semmit nem tudsz a matekról egy matektanárhoz képest. Az már más kérdés, hogy a tanult tudásból mennyit is kell ténylegesen visszaadnia egy tanárnak.
2014. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó de mondjuk egy villamosmérnök tanul integrálni, derivál és valószínűséget számítani. Nem tudom mi a csúcs a matekban, de középiskolába se mennek ebbe bele...
2014. aug. 6. 06:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy mit tanul... hanem a papír. Ami sok esetben nem is ad pontos képet az ember tudásáról, lényeg, hogy van. (Értsd: lehet, hogy te jobban értesz a matekhoz, mint egy matektanár, de sajnos papír hiányában akkor sem tudnak felvenni.)
2014. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én úgy tudom hogy mérnöktanár taníthat matekot abban az esetekben: ha az iskolának nincs több státusza (nem alkalmazhat több tanárt); nincs másik egyetemi végzettségű matek tanár akiknek az óraszámába beleférne (vagyis kevesebb mint 25 órája van egy héten); és az iskola profiljának megfelel (ebben az esetben a villamosmérnöki); és a te óraszámod nem haladja meg a 25 órát.

Azonban ebben az esetben lehet igényelni a többszakos pótlékot, és talán még túlórát is (ez utóbbi igazgatótól függ). Sőt akár megbízási szerződést is lehet kötni- ilyenkor az óra díjazását a mérnöktanári végzettséghez szokás igazítani.

De nem érettségiztethet.

Igazából minden attól függ, hogy miért akarják vagy akarod hogy matekot taníts. (Pl.Mert nincs másik tanár vagy neked nincs ki az óraszámod vagy nyugdíjhoz közel vagy...)

2014. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kicsit hosszú, meg gyerekes, hogy mért.

Maradjunk annyiba, hogy be fogok oda pofátlankodni.

Tudod a gimi ahová jártam szemetek voltak velem a tanárok, azóta technikumba újra érettségiztem (érdekes mód erősebb suli és még jobban is teljesítettem) most egyetemre járok, de szívesen lennék gyakorlati tanár, de kicseszésből egy 3 hónapot abba a gimibe lenyomnék.

2014. aug. 10. 15:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a "bosszúból tanítás" nem éppen elegáns!

Szerinted mi változna, ha látnák az egykori tanáraid, hogy ott vagy pár hónapot? Semmi. Egyébként szerintem nem fogsz abban a gimiben tanítani.

Sajnos a mérnökök néha azt hiszik, hogy ők fizikusok/matematikusok/programozók is, csak mert elvégeztek pár tárgyat. Elmondom, mint TTK-s, hogy egy átlagos mérnök nem olyan szintű matekot tanul, hogy átlássa és megértse az egészet. (Ugyanez igaz a többi tudományra is, amikből csak kóstolót kapnak).

Pl. analízisből egy mérnök 2 félévet tanul, míg egy matematikusnak 7-9 analízises tárgya is van BSc-n, és még így is csak az alapokat tudja.

2014. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja de olyanról is hallottam, hogy elsős és másodikos diákokat programozómatematikus tanított.
2014. aug. 12. 12:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszatérve a programozáshoz, van aki jogosan képzeli magát még ha ezzel nem is értek egyet, mert van kimondottan programozós szakirányuk is.
2014. aug. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!