Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A földrajzi szakon menne a...

A földrajzi szakon menne a matek, ha az érettségim 28% lett matekból? Mennyire nehéz? Sajna és nagyon hülye vagyok matekból, de ide vettek fel, és félek elkezdeni.

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy a matek, akkor inkább ne kezdd el a földrajzot, mert vért fogsz izzadni és nagy valószínűséggel be sem fogod tudni fejezni az egyetemet.
2014. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Földrajz és történelem jegyekkel vettek fel..a matek borzasztó, nagyon nem megy. Kémia és fizika kilátásaim még rosszabbak . :(
2014. aug. 5. 11:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyetemen földrajz szakon miért lenne matek????
2014. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van matek, nagyon is . ahogy olvastam.
2014. aug. 5. 11:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Sok helyen van matek, sajnos jogásznak is, illetve egy óvodapedagógusnak is matek fizika. HA nem megy, akkor magántanár segítségével próbálj gyakorolni, hogy jobb legyen.
2014. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Matektól nem kell félni. Én hat éve érettségiztem, így nagyon sokat felejtettem, de tavaly elmentem gazdinfós levelezőre. A választott szakomon van halom matek (első év: matek alapok, lineáris algebra, analízis, számítástudomány I, számítástudomány II, statisztika).


Hat év alatt kb. mindent elfelejtettem matekból. Nyári szabadidőmet érettségi dolgozatok megoldásával töltöttem. Amikor azok már mentek, áttértem deriválásra. Ezt csináld te is.


Amikor aztán elkezdődött az oktatás, minden délután leültem és átvettem az órán leadott anyagokat.


Nagyon-nagyon fontos, hogy a matekot gyakoroljad. Ne csak az órán leadott példákat, hanem a jegyzetben szereplő összes példát oldjad meg; ha ezt megteszed, nem okozhat gondot a ZH és vizsga.

2014. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még valami: youtube-n van nagyon sok segédanyag. Én pl az ő videóit használtam tanuláshoz: https://www.youtube.com/channel/UCXcd9icsaN0R8gTFu5OHGQA


Ha nem tetszik a stílusa, kereshetsz mást; sok hasonló oktatóvideó van ott.

2014. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy csak muszájból jelöltem be a szakot, így meg főként nem tudom mit csináljak. :/ Legjobb lenne egy földrajz szakost megkérdezni erről.
2014. aug. 5. 12:17
 9/17 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a segítő válaszod!!
2014. aug. 5. 12:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha muszájból jelölted be a földrajzot, de nem is érdekel igazán, akkor meg el se kezd a képzést szerintem. Nagyon sokat fogsz akkor szenvedni. Még ha tényleg ezt akarnád tanulni, akkor a matekot is átvészelnéd, de így, hogy nem is ez a vágyad, akkor könnyen kibukhatsz. Ne pazarold az éveidet szerintem. Egy év múlva jelentkezz újra, addig pedig rengeteg hasznos dolgot csinálhatsz pl. javíthatsz az érettségi eredményeiden, szerezhetsz nyelvvizsgát, és akkor jobb eséllyel felvesznek máshová is (már ha egyáltalán van más, ami igazán érdekelne). :)
2014. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!