Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hamarosan felvételizek egy...

Hamarosan felvételizek egy emelt szintű töri tagozatra és én inkább ügyvéd lennék. De ha ügyvédnek mennék akkor gondolom nagyon sokáig lennék gyakornok!? Minden infót kérek ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
5 év jogi egyetem, majd 3 év ügyvédbojtárkodás (gyakornokoskodás) egy ügyvédi irodánál, majd szakvizsga, aztán lehetsz ügyvéd, kamarai tagsággal.
2014. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"felvételizek egy emelt szintű töri tagozatra és én inkább ügyvéd lennék"

Pont a töri tagozat segít ahhoz hogy később ügyvéd legyél..

a leírásod alapján te középiskolába mész most, majd ha leérettségiztél tudsz egyetemen továbbtanulni jogász szakon (ügyvéd szak nincs!!!!)

5 év a jogász szak, ha már jogi doktor vagy, akkor kell 3 évet ügyvédjelöltnek lenned és szakvizsgát tenni, ahhoz hogy ügyvéd legyél.

2014. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!