Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások (HR) szak...

Emberi erőforrások (HR) szak milyen?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, és az eddig szakok közül, amiket néztem, az emberi erőforrások szak jött be a legjobban.

Fontos, hogy ne legyen olyan nagy ponthatár, nem számítok tökéletes érettségire, főleg a pontemelések mellett.

HR szakról hallottam, hogy pszichológiával is foglalkozik? Milyen szinten? Ezt hogyan tanulják? Ugyanis engem a pszichológia ág rettentően érdekel, csakhogy oda a ponthatár 430 felett van. Illetve ez a HR szak csak 3 éves, és ez is tetszik benne.

Apám dolgozik az MVM-nél, ott vannak HR-esek, azt mondja jó dolguk van, ők felelősek a cég felvételijénél, statisztikákkal, adminisztrációs feladatokkal is foglalkoznak.

Apám mondta, hogy a nagyobb cégek, vállalatok keresnek HR-eseket. És én is mindenképp egy nagyobb, biztosabb vállalatnál szeretnék majd dolgozni.


Jó ez a szak? Kérlek ne írjatok hülyeségeket, hogy büfészak, normális, értelmes válaszokat várok!

Illetve külföldön, egy nagyobb cégnél való elhelyezkedést hogyan tudnám megoldani egy HR diplomával? Megoldható?


Régebben még az igazgatásszervező szak érdekelt, de ott többnyire jogot tanulnak, és úgy gondoltam azzal kevesebb az esélyem nagyobb céghez bejutni külföldön. Kérlek segítsetek!

Nem szeretnék külföldön tanulni, ha nem muszáj, de ha csak úgy tudok külföldön is HR-esként dolgozni, akkor bevállalnám, ha jönnének érvek. Előre is köszi!



2014. aug. 7. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

őszintén?

azt végeztem, és a HR tömény jog! Tanulás, egyáltalán nem büfészak! Munkajog, polgárjog, társasági jog, számvitel, közgazdaságtan. Folytassam?

Persze meg lehet csinálni ha tanulsz.

Pszichológia a 6 félévből csupán egyben volt, és az sem komoly, inkább egy öreg bácsi elmélkedését hallgattuk, ha az a terület érdekel, akkor ezt ne ezen a szakon keresd!

Én mondjuk az SZT-ÁJK-n végeztem MKTB-t, de ugyan az.

Keresik ezt a végzettséget, de ha már van sok-sok éves tapasztalatod. Azt ajánlom, ha sikerül ide bekerülnöd,a megadott 1 hónapos gyakorlat helyett minél többet csinálj meg. Lehet suli mellett, vagy a nyarad rovására, de enélkül nagyon nehezen fogsz benne munkát találni kezdőként.

2014. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ja és még hozzátenném, hogy az igazgatásszervező szakkal kb 70 %-ban megegyezik. A közigazgatásban nyílt kapuk várnak ha ezt választanád, itt Mo.-on.

A külföldi munkavállalás kapcsán nem tudok segíteni. 4 évfolyam HR-t végzett embert ismerek, és senki nem ment külföldre ezzel a szakkal, max pincérkedni. Ismerni kell az adott ország jogszabályát, ezért szerintem nem leszel előnyben ezzel a szakkal, mert csak magyar jogot tanultunk. És külföldön a tudásod HR területén így kb 0 lesz.

2014. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pokiloki ***** válasza:
78%
Az előttem szóló úriembernek vmiben igaza van , de nem mindenben. Maga a HR az nagyon kevés egy jó munkahelyhez. Én tudom , hiszen egyik rokonom (közeli) , elvégezte és most egy multi cégnél van. A nehézségét tekintve .....hát amit az előző úriember felsorolt és amit rokonom tanult azt egy sima szakközépben vagy egy 54 es kezdetű OKJ-s tanfolyamon a 55-70% megtanulod. A szak ebből adódóan eléggé gyenge szerintem , de ezt embere válogatja hiszen egy gyengébb képességű embernek a könyvet is kinyitni nehéz. Én magam műszaki pályán vagyok de a HR szak egymagában nagyon kevés. 2-3 hónapos próbaidő alatt kidobnak minden olyan cégtől ahol reális fizetést kapnál. Személy szerint én a helyedben elmennék egy másik szakra és a HR-t egy egyszerű FSZ képzésben elvégezném. Így egy igen ütős és nagyon jól kereső munkahelyed lehet.
2014. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Matek mennyire kemény ezen a szakon? Ugyanis eléggé hadilábon állok vele.

Utolsónak: fogalmam sincs milyen szakot lenne érdemes elvégezni, még tényleg nem tudom merre tovább. Azt tudom, vagyis érzem, hogy külföldön szeretném kipróbálni magam, lehetőleg egy nagyobb cégnél. Ezért gondoltam a HR-re, illetve a humán ág miatt, ugyanis én humán beállítottságú vagyok.

Nem tudom mi az az FSZ képzés, soha nem hallottam még róla, csak OKJ-ról.

Mindenképp, egy nagyobb vállalatnál, és humán osztályon szeretnék dolgozni. Nem tudom milyen lehetőségek vannak a HR szakon kívül, amivel egy ilyen helyre tudnék bejutni.


Legjobban a pszichológia érdekel, de pszichológus nem lennék, nem is tudnék bekerülni se.. Aztán még az érdekelne, amit ez a HR szak kínál.


Fogalmam sincs milyen OKJ-t tegyek le érettségi után, de valamit kéne, mert az első még ingyenes.

Érdekel még a banki munka, de a lakberendező, ingatlanközvetítő is érdekel, nagyon szeretek lakásokkal, berendezéssel foglalkozni, de ott tudom, hogy nincs olyan nagy lehetőség.

2014. aug. 8. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm emberi erőforrásokra jár, ő nagyon szereti. Matekszakos gimibe járt, ahol nagyon nagyok voltak a követelmények, itt viszont nem szakad meg. Inkább a jogot tartja nehéznek.
2014. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok elég jártas ezen a területen, mert más dolgok érdekelnek, én idén érettségiztem.

Az oktatás színvonala eltérő más-más iskolákban. Ha elmész egy vidéki iskolába, ahol alacsony a ponthatár, azok általában könnyebb iskolák. A diplomájuk is kevésbé értékes. Ezt csak onnan tudom, hogy pl egyik rokonom hiába volt a vidéki kis egyetemén is végig nagyon jó tanuló, vizsgái mind 5-ösek lettek, évekig nem talált munkahelyet, mindenhonnan visszautasították. Most van egy alacsony fizetésű állása...

A matekból meg sok gyakorlással, tanulással és nagy szorgalommal behozhatod érettségiig a lemaradásodat, ami még későbbiekben is jól jöhet. Tanulj, még nem vagy elkésve!

2014. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!