Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégiumi elhelyezésnél...

Kollégiumi elhelyezésnél milyen feltételeket vesznek szemügyre? Milyen szociális háttér kell, hogy kapjak helyet?

Figyelt kérdés

50 km-re lakom Budapesttől, szüleim dolgoznak, de nem tudnának támogatni mivel annyit nem keresnek, egy bátyám van akinek még fél éve van hátra OKJ képzésből.

Diákmunkából tudnám fizetni maximum a felmerülő költségeket viszont egyetem mellett nem tudom, hogy tudnám bevállalni.

A bátyám félévet járt főiskolára (ott hagyta) akkor ő nem kapott kollégiumi helyet csak egy olyan helyen ahol 50 ezer Ft-ot kértek el.



2014. aug. 9. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a többi jelentkező szociális helyzetétől is függ.

Én 135 km-re lakom Budapesttől, édesapám munkanélküli, édesanyám minimálbért keres, emellett van egy húgom is, aki tanul. 412 ponttal vettek fel az adott képzésre, holott csak 240 volt a ponthatár. Első fokon elutasítottak helyhiány miatt. Szociális alapon fellebbeztem. A levélben megfogalmaztam mindezt, amit neked most leírtam, és hozzáfűztem, hogyha nem tudnak kollégiumi férőhelyet biztosítani, nem tudom megkezdeni a tanulmányaimat. Egyből volt hely...


21/L

2014. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!