Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Diplomás ápoló, gyógytornász, vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés
Most leszek tizedikes,de még nem tudom igazán,hogy mi legyek. Az egészségügy az ami érdekel.
2014. aug. 10. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Azt, hogy mi legyél neked kell tudnod! Én csak annyit tanácsolhatok, hogy gyógytornásznak ne menj, az utóbbi években túlságosan felkapott szakma lett, és nem fogja elbírni a munkaerőpiac, ráadásul irreálisan magas pont kell ahhoz, hogy bejuss. A diplomás ápoló szerintem szép szakma, és ha tényleg érdekel az egészségügy, akkor azzal igazán benne lehetsz a közepében. Az utolsóról nem tudok mit mondani, biztos, hogy az is izgalmas. Ha nem tudsz mégsem dönteni, akkor nézd meg a várhaó fizetéseket, és mérlegelj. Sok sikert! Üdv: GYTK-s hallgató
2014. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

mindhárom szak jó lehet

én a

1. gyógytornász

2. képalkotó diagnosztikai analitikus

3. diplomás ápoló

2014. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem:


1. diplomás ápoló

2. diag. analitkus

3. gyógytornász


Bár a 2. képzést annyira nem ismerem, de az inkább laboros munka szerintem, úgyhogy azzal emberek közelében nem hiszem, hogy leszel.

Az ápolóinak viszont sok előnye van: sokkal szélesebb választék van mesterképzések között, mint a gyógytornászi diplomával, a végzettségedet sokkal hamarabb elfogadják külföldön, ráadásul hiányszakma is, stb.

Gyógytornászinak annyi előnye van, hogy lehet vele maszekolni.


egy diplomás ápoló hallgató

2014. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

én gyógytornásznak tanulok,imádom :)

de az ápoló is nagyon jó ! :)

2014. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én viszont kórházban dolgozom, ezért tudom hogy én az ápolót teszem a 3. helyre.

Egész egyszerűen a munkakör amit betölthetsz vele nem igazán jó. Nem véletlenül hiányszakma, komoly tanlás után 12 órás műszak, a szakmát az alján kell kezdeni, ha nincs per.pil más bent akkor a segédápolói feladatot el kell végezni. Osztályon az orvosok nem sokba néznek, hiába van diplomád, egymás között nagy nagy a fúrás-faragás a dolgozók között. (ezen felül állnak az orvosok)

Mesterképzések amiről az ápolónak tanló hallgató beszél:

ápolás és oké...

egészségpszichológia-ide nem lehet vele menni

egészségügyi menedzser-ide jó de ide sok már diploma is jó

egészségügyi szociális munka-ide jó de ide sok más eü diploma is jó

fizioterápia-ide nem lehet vele menni

klinikai laboratóriumi kutató-ide nem lehet vele menni

komplex rehabilitáció-ide jó de ide sok más eü diploma is jó

népegészségügyi-ide jó de ide sok más eü diploma is jó

radiográfia-ide nem jó

táplálkozástudományi-ide esetleg jó és ide dietetikus mellett...ne ennyi az előny és más diploma meg nem

Szóval ha végignézed nem egy nagy előny egyik sem..

2014. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 11. 09:18
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

1) képalkotó

2) ápoló

3) gyógytornász


Ahogy már leírták előttem is, az ápolókat lenézik, ők a csicskák, diplomával is. Gyógytornászként nem nagyon fogsz tudni elhelyezkedni. A képalkotó egész nyugis és sokat lehet vele keresni.

2014. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Ráadásul ha diplomás ápolóként (F kategória) nem vagy főnővér, akkor visszaminősítenek, olyan, mintha sima OKJ-s ápoló lennél (E kategóriás), ez alapján kapod a fizetést.
2014. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló ott a pont..ha meg már okj munkaköröd van akkor el lehet végezni a "szar" munkát, beteg mosdatást stb...nem ezért tanul valaki hogy ennyire taksálják a tudását. Én ezt ezért nem végezném el..
2014. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ápolóként a képalkotót ajánlom, de neked kell tudni mit szeretnél :)

Képalkotón lehet labor felé menni. Ahol van hiány. És a másik irányba is van esély elhelyezkedni ha azt választod (ct, röntgen, stb).

A gyógytornászt én nem ajánlom..

Az hülyeség, hogy leminősítenek, mert ugyanúgy jár az a kategória! De tény, hogy diplomával is sokszor kell pelenkázni pl.

2014. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!