Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogom az utolsó évemet...

Most fogom az utolsó évemet kezdeni a középiskolában, de még nem tudom, hogy hova szernék menni továbbtanulni. Ti már ilyenkor céltudatosan hajtottatok valamiért?

Figyelt kérdés
Azon is gondolkozom, hogy 1 évet kihagynék és csak utána mennék egyetemre, mert nem szeretnék rosszul választani.

2014. aug. 11. 05:50
 1/4 A kérdező kommentje:
A szernék az szeretnék akart lenni, még mielőtt valaki szólna miatta. :)
2014. aug. 11. 05:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Én utolsó év előtt/elején elkezdtem olvasgatni a szakleírásokat a felvi.hu-n. Ez alapján megnézegettem a suli honlapokat, kiválasztottam a szimpatikusakat és oda elmentem nyílt napra.
2014. aug. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most még azért van egy pár hónapod. Szerintem gondolkozz el azon, hogy mi érdekel, miben vagy tehetséges, mihez volna kedved. Esetleg menj el egy pályaválasztási tanácsadóhoz is, nézz körül az egyetemek honlapjain.


Minél hamarabb tudja az ember, hogy mit szeretne, annál hatékonyabban sikeresebben tud felkészülni rá, de az sem tragédia, ha több helyen próbálkozol, több mindent megismersz, esetleg munkatapasztalatokat is szerzel mielőtt véglegesen döntenél. Sok olyan évfolyamtársam volt, aki 2-3 év tanulás után egy másik egyetem teljesen másmilyen szakáról jött át hozzánk, és olyan is volt aki tőlünk ment máshová. Ezeknek a kollégáknak inkább hasznuk származott abból hogy más dologba is beleláttak, mást is tanultak, mielőtt véglegesen kikötöttek valami mellett.


Házastársat nagyon megfontoltan kell választani, de egy iskolán menet közben is lehet változtatni.


Én magam könnyű helyzetben voltam, mert az általános iskola 3. osztályában már sejteni lehetett, az 5. osztályban pedig már biztosan tudtam, hogy mi akarok lenni és onnantól céltudatosan építkezhettem.

Néhány területen ez nélkülözhetetlen (zene, táncművészet, bizonyos sportágak),

sok helyen nagyon előnyös (természettudományok, és a humán tudományok közül a történelem, régészet, pszichológia),

máshol nem igazán szükséges, mert érettebb fő kell hozzá (bölcsészeti, filozófiai, szociológiai és egyéb humán tudományok)

és van ahol teljesen mindegy (gazdasági, ipari, kereskedelmi, szakok).

2014. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lésl válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, teljesen igazad van!

Az ilyen válaszok érdemelnek 100%-ot!

2014. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!