Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mekkora IQ kell...

Szerintetek mekkora IQ kell (mekkor elég) az orvosi egyetem elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valakinek volt mérve pszichológu vagy mensa által az IQ-ja és orvosira jár/járt akkor leírhatná erről a vélemyényét...

2014. aug. 12. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem teljesen iq függő. Egy nagy iq-val rendelkező ember is lehet hanyag,vagy egyszerűen nem törődik az egyetemmel. Persze nem azt mondom,hogy mindenkinek sikerülne elvégeznie,egy alap iq kell hozzá,de a legfőbb a szorgalom és a kitartás. A lényeg,hogy ne legyen átlagon aluli az iq-d.
2014. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Ja és azt kihagytam,hogy a nagy iq nem vonzza magával a jó memóriát! Orvosin viszont nagyon sok latin eredetű szót kell megjegyezni,amiből ha egyet se tud az illető,akkor nem sokra megy vele.
2014. aug. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A latin kifejezések csak a jéghegy csúcsa :)

Kérdező: sajnos nem feltétlenül sok.

Ismerek olyan medikákat, akik iszonyúan buták és felszínesek, de valamilyen csoda folytán még a legnehezebb szigorlatokon is átmentek kettesekkel.

2014. aug. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*medikusokat is;)
2014. aug. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Látszik, hogy a kedves első válaszolónak fogalma sincs az intelligenciáról. Egy normális IQ tesztet elvégzett személy eredményének kiértékelése nagyon sokat elárul az illető képességeiről, elsősorban a memóriájáról. Átlagon felüli intelligenciával rendelkező egyéneknek nagy valószínűség szerint a memóriájuk is kiváló sok egyéb más mellett. Őszintén szólva nagyon elkeserítő, hogy átlag intelligenciával (91-100) járhatnak orvosi egyetemre...ez annál is inkább megrémítő, mivel a 71-80-as kategória már mentális retardációról árulkodik.....de 101-110-es magas intelligenciájú kategóriába a népesség 25%-a, 111-120-ba (átlagon felülinek csak a kezdete!!) a népesség 12%-a tartozik!! Ez összesen 37%, de szerencsére 121-160 és afeletti IQ-val is rohangál kb 12%..Szóval jócskán rendelkeznek magasabb intelligenciával is, mint az átlag...reméljük orvosin is van belőlük bőven, a többiért meg imádkozunk nehogy diplomát kapjanak.
2014. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy ez a besorolás nem a hivatalos. Azt egészen pontosan nem tudom, hogy hogy van, de ott még sarkalatosabb a besorolás.
2014. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Az IQ relatív, értem ez alatt, ha valaki nem rendellenességgel élő személy akkor tanulással fejleszthető egy bizonyos szintig, persze senkiből nem lesz Einstein.


Nekem például az egyik volt osztálytársam (még általános iskolából) nem volt kimondottan okos, értem ezalatt, hogy nem emelkedett ki az átlagból viszont sokat tanult. Azonban már 5-6. osztályban tudta, hogy orvos akar lenni és láss csodát most lesz 2. éves a PTE Általános Orvostudományi Karán.


Inkább elhivatottság kell.

2014. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

5. válaszoló:

Hát én megcsináltam a mensaiq tesztet ami egy egész normális tesztnek mondható. Abból milyen következtetést tudnak tenni a rövid és hosszútávú memóriámra? Semmi köze nem volt az egyes kérdéseknek egymáshoz,szóval az se volt,hogy vissza kellett emlékezni,hogy 5 kérdéssel ezelőtt mi volt a helyzet. Ezek alapján az iq tesztek alapján csak azt mérik fel,hogy felfedezed-e a logikát az egyes sorozatokban,de még egyszer mondom,hogy a rövid és hosszútávú memóriáról semmilyen értéket nem adnak.

2014. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Ezt úgy mondom amúgy,hogy egyik közeli hozzátartozómnak elég magas az iq-ja,tv-ben is szerepelt már emiatt,de néha eléggé kihagy neki is a memóriája. Nem hiszem,hogy a kor miatt,lehet inkább csak azért,mert nem figyel oda eléggé pár dologra,szóval ha tanulna és arra koncentrálna,akkor valószínűleg meg tudná jegyezni a dolgokat.

Abban mindenesetre egyetértünk,hogy inkább az elhivatottság és szorgalom szükséges, iq-ból elég az átlagos szint is sajnos.

2014. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Én a szorgalmat,kitartást és elszántságot emelném ki IQ helyett mert az nem annyira mérvadó...

És ebben a 3 dologban az átlagosnál sokkal jobbnak kell lenned.

A legfontosabb,hogy gyakorlatba is áttudd ültetni amit megtanulsz,amihez kell egyfajta talpraesettség is...

Sok magas IQ-val rendelkező személy képtelen az utóbbira hiába van fényképezőgép agya...

2014. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!