Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ságvári Endre Gyakorló Gimnázi...

Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium Szeged. Lenne esélyem?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek. Idén, hetedikben négyes-ötös a bizonyítványom, viszont becsúszott egy hármas matekból. Emelt szinten tanultuk a matekot és jóformán az összes emeltes hármas. Tanárnő elmondta, hogy ennél sokkal többet tudok, a hármasok olyanokból gyűltek össze, mint például elfelejtettem bezárni a zárójelet/egyszerűsíteni a törtet. Mert érteni értem a matekot, sőt még szeretem is. Tudom, ez az ég világon senkit nem fog érdekelni, pláne nem, hogy milyen csoportban szereztem azt a hármast. (megjegyzem megérdemlem. egész évben nem tanultam semmit, meg is kaptam a magamét) ebből a szempontból viszont jó a bizonyítványom, de tudom, hogyha tanultam volna, most sokkal jobb lehetne. A kérdésem az lenne, hogyha kijavítanám a hármast, a négyeseket pedig megpróbálnám ötösre, akkor lehetne esélyem? Angol szakra szeretnék menni, vagy humánra. Hány ponttal veszik fel az embert? Nehéz bejutni? És bent maradni? Kézilabdázási lehetőség van (kezdőknek, illetve addigra már 2 éve fogom csinálni)? Kit vettek fel úgy, hogy hetedikben hasonlóan rontott, de nyolcadikra javított?

2014. aug. 13. 00:38
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Talán van esélyed, hogyha az OKÉV-et jól írtad meg valamint az előző években kitűnő voltál. A Ságváriba szinte csak kitűnőeket vesznek fel, hacsak nem protekcióval jut be valaki. Ezért magas a színvonal. Én úgy gondolom, ha tényleg ki tudod javítani, és mivel humán részre szeretnél menni( az idegen nyelv is) fel fognak venni

2014. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!