Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Nemtudom melyik szak lenne nekem jó. a félévi jegyeim 3 négyes a többi 5 ös. a törit szeretem, jóvagyok angolból és matekból. nyelvtanból nem igazán és nem is szeretem.

Ha tudnátok felsorolni szakokat akkor azt megköszönném.



2014. aug. 16. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolhatod, hogy ennyiből használható tanácsot tudunk adni.
2014. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek mondjuk ezekre válaszolj:

Hanyadikos vagy? Fiú vagy lány? Természettudományokkal mi a helyzet? Külföldben vagy belföldben gondolkozol (bizonyos pályáknál ez se mindegy, pl ha külföld, akkor a jogot felejthetjük)? Megy a magolás, ha muszáj vagy te inkább megértősen tanulsz? Mit jelent az, hogy jó vagy angolból? Mit jelent az, hogy jó vagy matekból (jársz versenyre/minden jegyed ötös/nem okoz nehézséget megérteni)?

2014. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14/f, 5 ös vagyok matekból és szoktam versenyre járni. angol az is ötös. természettudományt nem nagyon szeretem.
2014. aug. 16. 20:20
 4/5 A kérdező kommentje:
magolás megy, de megérteni is megértem
2014. aug. 16. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az alap kiírásból nem volt egyértelmű, hogy te most egyetemi szakot vagy gimnáziumit keresel.


Ha már az egyetemen gondolkozol, akkor az a tanácsom, hogy pihentesd, a középiskola sokat fog változtatni rajtad.


Ha gimnáziumi szakot keresel, akkor elég széles körben gondolkozhatsz. Igazából én ajánlanám neked, hogy olyan gimibe menj, ahol valamilyen nyelvet tanultok magasabb óraszámban. Szerintem ne az angolt válaszd, mert azt a mostani alapjaiddal később magadtól is tudod majd folytatni. Ha két nyelvet kell tanulni, akkor természetesen a második lehet az angol. Így középiskola végére magántanár nélkül is két nyelvet fogsz egész jól beszélni, ami azért elég jó!


A másik választás lehetne a matekos tagozat, ami ugye remekül felkészít egy későbbi matekos egyetemi szakra.


A (töri) humán tagozatokat nem ajánlanám, mert az előző kettőhöz képest nem ér túl sokat. Ha szereted a törit, biztos fel tudod majd venni a faktot belőle.

2014. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!