Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menniy az ösztöndíja annak...

Menniy az ösztöndíja annak aki informatikát tanul egy egyetemen?

Figyelt kérdés
kb mettől meddig?

2014. aug. 16. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
az ösztöndíj nem csak szak függő,inkább egyetem függő.Nagyon nem mindegy,hogy egy kisvárosi éppen most lett egyetemen tanulod az informatikát,vagy az egyik legelismertebb egyetemen. A legkisebb egyetemeken is lehet nagy az ösztöndíj persze,csak sokszor nem olyan színvonalas az oktatás. Pl nekem is egyik ismerősöm egy vidéki egyetemen sokkal több ösztöndíjat kapott rosszabb jegyekkel,mint másik,aki ugyanazt a szakot tanulja budapesten egy jobb egyetemen.
2014. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kb mennyi? Havi 20.000 vagy havi 40.000ft?
2014. aug. 16. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondom ezt így nem lehet megmondani. Csak tanulmányira gondolsz? Nálunk eddig ha valaki ösztöndíjat kapott,akkor az ösztöndíj alsó határa kb 10ezer ft/hó volt. A maximum,akinek 5ös felett volt a kreditindexe,az is csak 30 körül kapott. De pl akiről beszéltem,neki kb 2,5 volt a kreditindexe egyik városi egyetemen,mégis majdnem 30at kapott.

Ha nem írsz semmi konkrétat,hogy melyik egyetem melyik szakára gondolsz,akkor akármit lehet ide írni. Írhatom azt is,hogy 5 és 60ezer között,ami csak egy jelentéktelen adat,mert lehet a legjobb egyetem legjobb tanulójaként csak 20ezret kapnál.

2014. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Konkrét egyetemet nem tudok mondani, de annyi biztos, hogy mindenképpen mérnökiformatika alapszakra szeretnék menni!
2014. aug. 16. 12:49
 5/5 anonim válasza:
Jól mondja a válaszoló. Erősen függ attól, hogy melyik egyetem, és melyik szak. Ezen kívül persze tanulmányi eredménytől is függ. Sőt, még kis mértékben attól is, hogy milyen félév volt. Ősszel mindig több az ösztöndíj, mert az első évesek nem kapnak még. Tavasszal jellemzően alacsonyabb. De két különböző félévben ugyanazon a szakon ugyanazzal a kreditindexel is lehet más az ösztöndíj.
2014. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!