Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás előtt állok....

Továbbtanulás előtt állok. Kereskedelem, marketing, turizmus, logisztika, nemzetközi irányú szakok? Inkább ezek érdekelnének.

Figyelt kérdés
Olvastam sulikról (BKF, BGF, BCE, SZTE...stb), de a végén teljesen összezavarodtam a rengeteg vélemény miatt. Már most idejében elszeretném kezdeni a nézelődést, de sosem jutok 1-ről a 2-re. A segítségetek kérem, hátha eltudtok látni némi jó tanáccsal. :)

2014. aug. 16. 20:13
 1/2 avardereng válasza:

Szia! Két fontos dolog jut most eszembe.


1. Ezekhez a szakokhoz elengedhetetlen a nyelvtudás, úgyhogy arra bíztatlak, hogy azzal kezdd! Ha nem érdekelnek a nyelvek, vagy valami miatt nem megy olyan jól, akkor készülj fel rá, hogy nem lesz egyszerű.


A diplomához alapból kell egy közép C nyelvvizsga, nem egy embert ismerek, akinek csak ez hiányzik, és most munka mellett azon görcsöl, hogy valahogy meglegyen. És mindez azért, mert Pató Pál Úr... És a diploma mintha nem is lenne, mert csak utána adják ki.


Én az angolt és a németet ajánlom. De minél több nyelv, annál jobb, mert több esélyed lesz, hogy jó munkát kapj. De van még időd, egy nyelvet több év alatt lehet középfokig fejleszteni, ne legyél türelmetlen!


Magyarországon elég siralmas a helyzet mostanában, így a nyelvtudás duplán fontos, ha netán úgy alakulna, hogy külföldön akarsz dolgozni. (Én már két éve Münchenben lakom és dolgozok, össze se lehet hasonlítani az életszínvonalat..)



2. A másik fontos dolog, hogy ne terheld túl magad! Tudom, hogy érdekel a továbbtanulás témája, de ha heteken-hónapokon keresztül ezen pörög az agyad, akkor egy idő után kiégsz, és elmegy a kedved az egésztől. Inkább vedd lazán, most még nem kell megváltanod a Világot! Nézelődj körbe fórumokon, hogy mit mondanak a szakokról-egyetemekről, de ne vidd túlzásba.


Apró léptekkel kell haladni, mert ha a NAGY CÉLRA koncentrálsz, akkor megrettenhetsz a nehézségektől, amiket egyenként le lehet küzdeni, de az összeset egyszerre nem.


Remélem tudtam segíteni!

2014. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél!


Igen, a nyelv... :) Szerencsére nyelvi előkészítő osztályba járok, így angolt és németet tanulok. Angolból van már érettségim és a következő tanévben a nyelvvizsgára gyúrunk. Németből pedig külön tanárhoz járok, szintén a nyelvvizsgára készülünk, bár még nem tudom, hogy melyik nyelvből lesz meg hamarabb.

Szeretnék a jövőben külföldre menni, akár nyelvtanulás, akár munka ügyben.


Annyira nem görcsölök rajta, mint amennyire(ezek szerint) a kérdésemből érződök. Inkább igyekszem leszűkíteni a kört az iskolák között. :) Szeretném úgy elkezdeni a szeptembert, hogy vannak előre kinézett sulik, ahova később majd nyílt napra megyek.


Még egyszer köszönöm a segítséged!

:D

2014. aug. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!