Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika szak, vélemények?

Matematika szak, vélemények?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős és bevallom őszintén sok minden megfordult már a fejemben a továbbtanulást illetően.Jó tanuló vagyok,szeretek tanulni.Eddig olyan szakmákban gondolkodtam,amihez kell a biológia,de mivel kémiából selejtes a tudásom ezért attól tartok,hogy oda kevés vagyok,nem beszélve arról mennyi rosszat hallottam arról,hogy nem lehet vele elhelyezkedni a későbbiekben.Ezért mivel a másik kedvencem a matek,kicsit utánaolvastam és megtetszett,de azért szeretnék néhány véleményt olvasni,hogy mennyire nehéz,a középiskolai anyag gondolom ahhoz képest nudli,de azért bevállalható,ha elég jó voltam belőle?Valamint érdekelne a munkalehetőség stb,és azt is megköszönném,ha leírnátok melyik egyetemen tanultátok/tanultok.Köszönöm!
2014. aug. 18. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Abból kellene kiindulni, Te mit dolgoznál, nem azt, hogy a diplomád birtokában hova adhatot be az önéletrajzodat.
2014. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én matekszakosként elvből nem beszéllek le a szakról, mert én el nem tudom képzelni azt, hogy van az iskolámban matek szak és én nem ülök bennt az órákon. Hozzáteszem, hogy én azért járok oda, mert érdekel, szórakoztat, siker élményt okoz, szívesen foglalkozom vele, nekem ez nem plusz teher, hanem szórakozás/hobbi.Fantasztikus érzés, hogy velem olyanokat is megtanítanak amit mással nem. De ha te csak a jó elhelyezkedés miatt járnál be és kín szenvedés lenne az egész és minden órán vért izzadnál, annak semmi értelme! Így ebben az esetben NE MENJ matekszakra! Remélem tudtam segíteni. :)
2014. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amint látod természettudományos vonalban szeretnék továbbtanulni.Szerintem ebben nincs semmi,ha megkérdezem mire számíthatok a jövőben és érdekel,hogy mennyire nehéz elvégezni stb,de javíts ki,ha tévedek:)
2014. aug. 18. 21:57
 4/5 A kérdező kommentje:
2. köszönöm a választ,nagyon szeretem a matekot,csak nem akarok munkanélküli lenni,ezért vannak félelmeim.
2014. aug. 18. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:

"Amint látod természettudományos vonalban szeretnék továbbtanulni."


- Jó: természettudományos vonalon dolgozik egy természetfilm rendezője, egy gyógyszerész és egy tengerbiológus is. De mindegyik egészen más embert kíván. Most hiába mondjuk azt, hogy ezzel aztán nagyon jól el lehet helyezkedni, ha egyszerűen nem megy neked az olyan munka.


"Szerintem ebben nincs semmi,ha megkérdezem mire számíthatok a jövőben és érdekel,hogy mennyire nehéz elvégezni stb,de javíts ki,ha tévedek:)"


- Szerintem sincs semmi benne, de azt kellene megérteni, hogy egyetlen diplomával sem fogsz úgy munkát kapni, hogy neked gondot sem okoz, mit is kezdj magaddal. Hiába mondja valaki, "milyen jó, szak, egyből volt munkám vele", mert lehet, hogy neki már a kezdetektől volt elképzelése, mit is kezdjen magával, míg Te majd a diplomával várnád a sült galambot, hiszen túlságosan megnyugtattak arról, mennyire jó ez a szak.


Egyébként biztosan hasznos, és sok továbbképzési lehetőség van, ha el akarsz helyezkedni egy konkrétabb területen.

2014. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!