Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelmeztervező szeretnék...

Jelmeztervező szeretnék lenni. Milyen képesítések szükségesek ehhez a szakmához?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy olyan honlapot linkelne, ami ebben a kérdésben a segítségemre lehet, annak is örülnék.

2014. aug. 18. 22:07
 1/9 anonim válasza:
Van OKJ-s képzés is és van felsőoktatási képzés - alapképzés és mesterképzés - is. Melyik érdekli?
2014. aug. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább a felsőoktatási képzés érdekelne.
2014. aug. 19. 19:47
 3/9 anonim válasza:

Alkalmazott látványtervező alapképzés a Kaposvári Egyetem Művészeti Karán és a Magyar Képzőművészeti Egyetemen van.

A képzésen belül lehet specializációt választani. Érettségi bizonyítvány és elsősorban jó rajzi készség szükséges.

Javaslom a felvi.hu alatt megnézni a felvételi vizsga menetét, illetve a két egyetem honlapját.

A felvi.hu alatt a kaposvári egyetem felvételi vizsgakömevelménye:

[link]

az MKE felvételi vizsgakövetelménye:

[link]

2014. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 20. 11:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Leírná pontosan, hogy mit jelent az, hogy: "a képzésen belül lehet specializációt választani" ? Úgy értem, milyen specializációkat?
2014. aug. 23. 21:11
 6/9 anonim válasza:

A képzés képesítési követelményében meghatározott specializációk, melyek közül választhat: díszlet- és jelmeztervezés vagy jelmez- és bábtervezés.

Az MKE mindkettő indul, Kaposvárott úgy tudom, hogy csak a díszlet- és jelmeztervezés (de ebben nem vagyok biztos)

2014. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Végül elvégezted? :)
2020. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
13 éves voltam, mikor kiírtam a kérdést, azóta még nincs diplomám:) (most 19 vagyok). Jelenleg elsőéves egyetemista vagyok a finnországi Aalto egyetemen design szakon, a terveim a régiek.:)
2020. máj. 10. 00:23
 9/9 anonim válasza:
Gratulálok hozzá, hogy sikerültek a terveid. :) Én most érettségiztem és szeretnék jelmeztervezést tanulni, igaz OKJ-n. Mindig is vonzott a művészetek világa, de igazából nem sok mindent tudok a szakmáról,mert nekem ez elég friss ötlet. Mit érdemes tudni mielőtt valaki belevág egy ilyenbe? Miből kell jónak lenni hozzá? Köszi ha válaszolsz. Remélem nekem való lesz ez a pálya.
2020. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!